Nokia Autem 3.0: drobné úpravy, to hlavní stále chybí

Reklama

O uplynulém víkendu uvedla Nokia pro své telefony Lumia novou verzi navigace Nokia autem. Aktualizace s označením 3.0 přichází s několika drobnými zlepšeními, ta hlavní ale bohužel pro Českou republiku nefunguje. Na žádaný výběr trasy zatím také nedošlo.

Pojďme nejprve ke stěžejní úpravě, kterou přinesla verze 3.0. Jedná se o funkci My Commute. Ta si všímá preference vašich cest a dokáže je propojit s aktuální dopravní situací. Tímto způsobem může navigace nabídnout tu nejoptimálnější trasu do cílového bodu. Zní to zajímavě, jak ale asi tušíte, u nás si My Commute zatím nevyzkoušíte. Jediným místem, kde zatím služba funguje, je USA.

Otestovat naopak můžete automatické přepínání denního a nočního režimu mapy. To se bude hodit hlavně při delších cestách, kdy se displej navigace dokáže přizpůsobit venkovnímu světlu.

Mnohem více ovšem oceňuji funkci oblíbených míst. Zatímco dříve jste v navigaci mohli využívat položku Poslední cíle, nyní ji doplňují oblíbené místa. Budou se hodit, pokud potřebujete častěji navigovat na konkrétní místo. To si uložíte do oblíbených a znovu už ho nemusíte zadávat. Výhodou oblíbených míst je i to, že si je můžete připnout jako dlaždici na pohotovostní displej a odtud spustit navigování mnohem rychleji než dosud.

I když se jedná o příjemná vylepšení, pravděpodobně tuším, jaké budou uživatelské reakce. V porovnání s navigací pro Symbian aplikace Nokia Autem stále ztrácí. Všichni žádají především možnost výběru typu trasy, vyhnutí se placeným úsekům apod. Toto vylepšení snad dorazí jindy, Nokia by každopádně neměla váhat.

Reklama