Nokia Belle Refresh pro starší modely Nokia ke stažení

Reklama

Na Symbian výrobce nezapomíná a tak byla dnes uvolněna aktualizace pro operační systém Nokia Belle. Dočkali se majitelé modelů N8, E7, C7, C6-01, X7, E6, pro 500 přijde později. Co je nového?

Nokia Belle Refresh je ke stažení po zadání kódu *#0000#, aktualizaci jsme pro naši N8 stahovali přes Wi-Fi. Nová verze systému nese označení 111.040.1511, instalace je otázkou pár minut a restartu mobilu. Dávka nových widgetů je opravdu výživná, tohle se bude líbit, nejde jen o kosmetické změny, ale o předělání, zmenšení, vylepšení…

Podle Nokie se můžeme těšit na prohlížeč, který lépe komunikuje s flashem a kódem HTML5. V nabídce widgetů jsem objevil spoustu hodin, takže máte na výběr z mechanických, digitálních, slovních a dalších. Hodit se může widget pro zápis poznámek, změnou prošel i widget kalendáře, nové tu je počasí. Velký widget hudebního přehrávače si můžete zmenšit. Nějaké vylepšení dostaly Nokia Mapy, vidět lze třeba své fotografie v mapách. Konečně se podařilo automatické propojení kontaktů se sociálními sítěmi, zlepšila se notifikace z Facebooku. V Nokii se objevily odkazy na program Velká obrazovka pro spojení přes HDMI s TV a také sdílení obsahu přes DLNA. Ukázky nových widgetů vidíte na screenshotech.

Reklama