Nokia BH-111: barevný bezdrátový zvuk zažene nudu

Reklama

Na vlně pestrých barev, které jsou poznávacím znamením nových Nokií Lumií, se veze i příslušenství. Bezdrátový bluetooth headset vám zajistí pohodlný poslech hudby a to na celé hodiny. Tohle je kandidát na nový módní doplněk!

Bluetooth headset Nokia BH-111 si klade za úkol zbavit vás drátového spojení s mobilem a nenechat se tak omezovat při pohybu. Jak ukazuje propagační video výrobce, s tímto headsetem protančíte životem plni elánu a pohody.

Video výrobce

Co se líbí/nelíbí na headsetu BH-111

 • Gumový povrch
 • Není voděodolný
 • 4 barevné varianty
 • Chybí informační displej
 • Citlivé kolečko ovládání hlasitosti
 • Nepodporuje bluetooth multipoint
 • Možnost připojení svých sluchátek do 3,5mm jacku
 • Spona na oděv
 • Citlivý mikrofon

Konstrukční řešení headsetu Nokia BH-111 není nijak revoluční. Skládá se z bluetooth modulu s ovládacími prvky a připojených sluchátek. Modul skoro nic neváží, nabízí masivní sponu pro uchycení někam na oblečení či popruh batohu, kabelky. Jelikož se headset vyrábí v různých barvách, určitě se dá outfit sladit i v patřičném odstínu.

Řídící jednotka se snaží svými rozměry moc nepřekážet a ještě nabídnout nějaký komfort při ovládání tlačítek na čelní straně. Pogumovaná povrch zabraňuje sklouznutí prstů při rychlém pohybu (snad i běhu apod.), jinak je zbytek konstrukce z hladkého plastu. Spona se nedá snadno vyklopit, sklouznutí zabraňuje gumový protikus. Guma použitá na modulu evokuje jistou voděodolnost třeba proti potu, ve specifikacích se o ničem takovém ale nepíše.

Technické parametry Nokia BH-111

 • Rozměry modulu: 48 × 38 × 13 mm, 16 g
 • Profil: bluetooth 2.1 + EDP, A2DP, AVRCP
 • Připojení: 3,5mm jack, 2mm nabíječka
 • Dostupné barvy: černá, bílá, zelená, modrá, růžová
 • Výdrž: až 7 hod hovoru, hudba až 6 hod, pohotovostní režim až 120 hod
 • Obsah balení: nabíječka, 3 páry adaptérů, manuál
Nokia BH-111 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Kromě tlačítek pro vypnutí přístroje a ovládání hudebního přehrávače tu máme ještě netradiční otočný ovladač hlasitosti. Při pomalém točení jsou cítit jednotlivé kroky ovladače, na můj vkus se otáčí až příliš snadno. Občas se tak stane, že se hlasitost řídí dle tření oblečení o ovladač, hlavně když modul zasunete do kapsy bundy.

Uprostřed ovladače se nachází vícebarevná dioda, která ukazuje stav nabití baterie a jeho chod. Její signalizace se dá vypnout, ale proč to dělat. Protilehlá strana dostala 3,5mm jack, tam se připojí stejnobarevná sluchátka. Headset se dobíjí tenkou 2mm nabíječkou. Sluchátka není třeba hned měnit za vlastní, hrají docela slušně. Kulatý kabel se po 55 cm rozdvojuje k uším, po 28 cm na koncích najdete špunty. Ty jsou zahnuté tak, aby šly do ideálně do zvukovodů. Osobně konstrukci hodnotím jako zdařilou, utěsnění vyřešíte jedním z trojice párů adaptérů.

Headset si pamatuje 8 spárovaných zařízení, připojí se však k jednomu, multipoint tu tedy není. Funguje automatické párování, když jste v dosahu. Po 30 minutách bez spárování se headset sám vypne, jinak se mi líbí celková výdrž, poslech hudby několik hodin v kuse mi přijde dobrá hodnota. Při telefonování je dobré modul přidržet před ústy, přes bundu vás opravdu nikdo neuslyší. Minimálně doporučuji si modul připnout třeba na výstřih tak, aby mikrofon vedle ovladače hlasitosti mířil vzhůru. Příchozí hovory se ohlašují do sluchátek zvoněním Nokia Tune, nejde změnit.

Nokia BH-111 mne příjemně překvapila projevem ve sluchátkách. Ta samozřejmě hrají podstatně lépe přímo z mobilu než přes bluetooth přenos. I tak se jich rozhodně nemusíte zbavovat, v uších drží pohodlně a hudbu hrají obstojně. Zvuk je sice trochu plošší a chybí důraz na basovou složku, nicméně jim nechybí třeba hlasitost. Jestli fandíte bluetooth sluchátkům a chcete mít značkové barevné příslušenství, proč těch pár stokorun za ně nedát.

Reklama