Nokia BH-221: NFC zapnout, uši napnout [recenze]

Reklama

Technologie NFC vtrhla i do oblasti hudebního příslušenství a tak tu máme sluchátka, která se spárují dotykem s mobilem. Headset Nokie dobře vypadá, nabízí FM rádio i informační OLED displej. Právě ten je ale nejslabším prvkem výbavy.

Nokia BH-221 je bezdrátový headset, který se s mobilem může spárovat přes bluetooth nebo NFC. Prodává se ve třech barevných provedeních, černé, bílé a modré (možná seženete i růžovou a zelenou, ale v obchodech jsem je nenašel); barví se nejen modul, ale také sluchátka s kabelem. Kromě NFC stojí za pozornost informační OLED displej a integrovaný FM tuner, pochvalu zaslouží výkon připojených sluchátek.

Nokia BH-221 se skládá z řídícího modulu a sluchátek připojených přes 3,5mm jack. Není tedy problém použít svá. V krabičce najdete i microUSB nabíječku a jednoduchý návod, ještě také výměnné nástavce na špunty.

Headset Nokia BH-221 ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 46 × 46 × 18 mm, 29 g
  • Výdrž: až 7 hod hovoru nebo hudby, 150 hod výdrž
  • NFC a bluetooth párování
  • Párování ke dvěma telefonům najednou
  • Otočná spona o 360°
  • OLED displej s českou diakritikou
  • Na slunci a jasném světle není OLED čitelný
  • Dobrý zvuk sluchátek
  • FM rádio s RDS, lze použít bez mobilu
  • Lze použít pro hovory
Nokia BH-221 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Modul není žádný drobeček, váží necelých 30 g. K oblečení jej přichytíte pevnou sponou, která se dá otáčet o 360°. Jelikož od špuntů kabel k modulu měří něco přes 80 cm, tak sponu využijete na uchycení třeba na spodní okraj trička apod. Čelní stranu zaoblené krabičky zabírá gumová vrstva s naznačenými tlačítky. Tisknou se s tichým cvaknutím. Ovládání přehrávače je jasné, sluchátkové tlačítko slouží pro vypnutí. Na hovory musíte mluvit do modulu, na kabelu sluchátek totiž mikrofon není. Vedle mikrofonu vlevo se nachází posuvník FM rádia. Pravá strana obsahuje zřetelná tlačítka hlasitosti.

Headset se páruje buď přes bluetooth a vyhledávání přístrojů, nebo pohodlněji ťuknutím do přední strany mobilem se zapnutým NFC. Testované LG Optimus 4X HD s NFC ale nechtělo spolupracovat. Klasické bluetooth ale přenosy zajistí také. Headset se tak dá použít samostatně jen jako FM přijímač. Stanice se ladí automaticky, podporuje se RDS. Velkým trumfem headsetu je totiž zobrazení informací na OLED displeji na užší straně. Displej informuje o všem možném, třeba ukáže název spárovaného telefonu. Nechybí údaje o stavu baterie, přesný čas, dokonce jména volajících včetně české diakritiky! Je tu také možnost zesílení basů a výšek, ale i bez tohoto je produkce do špuntů hodně dobrá. Headset by na displeji měl zobrazit i název skladby z přehrávače v mobilu, u připojeného LG to ale nedokázal.

Velkým mínusem je nečitelnost OLED displeje v trochu jasných podmínkách. Krycí plast se hodně leskne, OLED tolik nesvítí a tak budete marně tápat, co se na displeji píše. To už je rychlejší mrknout na telefon. Nokia BH-221 je kvalitní headset, který potěší hlavně NFC, dobrým zvukem a FM rádiem. OLED displej poslouží třeba v domácích podmínkách nebo alespoň v přítmí.

Reklama