Nokia: bude tablet, nebude tablet, to je otázka

Reklama

O tabletu značky Nokia se spekuluje už několik let, zatím ale z finských laboratoří žádné podobné zařízení nepřišlo. U příležitosti představení telefonu Lumia 925 ale manažeři Nokie přeci jen něco málo naznačili. A možná se máme na co těšit.

Nokia se až dosud specializovala výhradně na mobilní telefony. Před dvěma lety opustila vlastní operační systém Symbian a uchýlila se k Windows Phone firmy Microsoft. Od té doby se finskému výrobci příliš nedaří, zavírá evropské továrny, prodává sídlo, propouští zaměstnance. Trochu se rozkročit, nebýt závislí jen na telefonech, svézt se na módní vlně zájmu o tablety, to je přesně to, co by Nokii možná pomohlo.

U příležitosti představení telefonu Nokia Lumia 925 se proto novináři manažerů Nokie ptali, jestli už se ledy pohnuly a nějaký tablet vystrčil růžky nad špičkou finského ledovce. Odpovědi kupodivu nebyly vyhýbavé, spíše naopak. Jo Harlow, viceprezidentka pro chytrá zařízení (smart devices) prohlásila, že tablety jsou rozhodně sférou, která je pro Nokii zajímavá, a kterou manažeři Nokie bedlivě pozorují.

Další informace už ale poskytnout odmítla. „Aktuálně nemám žádné produktové informace, které bych mohla zveřejnit,“ prohlásila pro web CNET. To může znamenat ledacos. Nokia je jako obvykle tajemná až do poslední chvíle, takže může mít tablet ve výrobě a jen čekat na správný termín uvedení. Nebo může probíhat intenzivní vývoj. Nebo se skutečně mohou teprve rozhlížet po trhu. A teď si vyberte.

Reklama