Nokia C2-06 Touch and Type: vysouvací dualSIM (recenze)

Reklama

Nokia už dávno nepatří k výrobcům, kteří by ignorovali poptávku do dualSIMových telefonech. Její levné modely jsou určeny pro nenáročné uživatele, kterým nevadí absence vyspělých funkcí a z mobilu chtějí hlavně volat a psát zprávy.

Konstrukce, ovládání

Nokia se duální technologii naučila na modelu Nokia X1-01, to byl první dualSIM značky. Pokud se chcete odlišit od okolí, třeba vám padne do oka C2-06 s vysouvací konstrukcí. Baculaté plasty sice nepatří mezi designový zázrak, výrobce nabízí hned trojici barevných provedení – černé, fialové a béžové.

Dalo by se říct, že o co je Nokia baculatější, o to jsou její rozměry kompaktnější díky konstrukci a dobře padne do dlaně, váží něco přes 100 g. Když se Nokia vysune, má na výšku 130 mm, zavřená pak 103 mm. Čelní straně vládne displej s úhlopříčkou 2,6″ s rozlišením QVGA, tedy nutný průměr. Jelikož se mobil řadí do dotekové série Classic, dostal displej dotekovou vrstvu, samozřejmě v této cenové kategorii nečekjte nic jiného než rezistivní technologii.

Kromě displeje se na čelní stranu vešla dvojice tlačítek, zbytek ovládání najdete právě na virtuálních klávesách na displeji. Tlačítka ve tmě slabě svítí, alespoň něco pro orientaci. Průzkum boků mobilu odhaluje slot druhé SIM na levém boku, vpravo nepřekvapí dvojtlačítko hlasitosti a zámek v podobě posuvníku pro zabezpečení displeje a tlačítek proti stisknutí. Konektorové žně spatříte zcela nahoře, vedle sebe tu jsou připraveny kontektor 3,5mm jack pro sluchátka, 2mm pro nabíječku a microUSB. T

ytam jsou doby, kdy vysouvací konstrukce nechodily zcela hladce, i tady můžeme Nokii pochválit. Vysouvání pomáhá pružina, díly o sebe nedrhnou. Vysouváky zpravidla trpí na menší alfanumerické klávesnice s namačkanými tlačítky a ani tady tomu bohužel není jinak. Sice tlačítka krásně svítí ve tmě, ale psaní pro silnější prsty může znamenat problém, doporučuji si to zkusit před koupí.

Poněkud odvážně působí grafické doplňky na zadním krytu v podobě čárek, přítomnost fotoaparátu podtrhuje lesklý rámeček kolem čočky. I když tady není o moc stát, ubohé 2 Mpx produkují jen špatné snímky pro nouzové případy. Pod krytem se vešla 1 020mAh baterie a až pod ní získáte přístup k prvnímu slotu SIM a rovnou i slotu microSDHC. I k levnému mobilu dostanete zdarma 2 GB kartu. V otázce výdrže budete spokojeni, není problém vydržet několik dní bez nabíječky.

Systém

Nokia C2-06 je lowendovým telefonem, proto mu chybí podpora 3G sítí, rovněž Wi-Fi. Z duální Nokie se budete připojovat prostřednictvím EDGE a GPRS, to musí postačit. Chod dvojice SIM je závislý právě na té v SIM 1, jinak se druhá nepřihlásí.

Nokia umí jet pouze na jednu a to právě SIM 1. Správa dualSIM v nastavení umí pojmenovat jednotlivé SIM, rovněž si nastavíte, že bude mobil volat z jedné a zprávy odesílat z druhé SIM, vycházejte ze svých preferencí. Prostředí mobilu se dá ovládnout doteky, jde o upravenou verzi platformy Series 40. Nevelký pohotovostní displej poskytně útočiště řadě zkratek k aplikacím, populární bývá nabídka Jdi na, tedy další rozcestník.

Pohotovostní displej podporuje funkci „smýkání“, tedy tažení prstu vlevo a vpravo, dle toho se spustí nastavená aplikace. Na vysouvácích se mi líbí možnost přijetí a ukončení hovorů zasunutím konstrukce, tady to samozřejmě funguje také. Kromě volání se na mobilu obstojně píše, připomínky ke klávesnici se týkají větších prstů, pro dámy to asi nebude problém. S C2-06 se podíváte na internet, doinstalujte třeba Operu Mini, další spojení požaduje e-mailový klient. Když v menu narazíte na předinstalované nokia Mapy, neradujte se z přítomnosti GPS modulu, není tomu tak. Jde o speciální verzi map s podporou lokace polohy prostřednictvím datových přenosů a nejbližších BTS vysílačů.

Koupit?

Nokia C2-06 promlouvá k zájemcům jasně – jsem levná, baculatá, vysouvací a hlavně duální. Kombinuji dotekové a klasické ovládání, rychlá data ode mne nečekejte a už vůbec se mnou nefoťte.

Technické parametry a funkce Nokie C2-06 Touch and Type

  • Rozměry a hmotnost: 103 × 51 × 17 mm, 115 g
  • Operační systém: platforma Series 40 6th Edition, pohotovostní režim
  • Displej: 2,6 palce, rezistivní, TFT LCD, 240× 320 bodů, 65 tisíc barev
  • Datové přenosy: GPRS, EDGE, microUSB, USB 2.0, bluetooth
  • Procesor a paměť: 32 MB RAM, 64 MB ROM, 10 MB pro uživatele, paměťové karty microSDHC
  • Organizační funkce: Kalendář, poznámky, úkolovník, diktafon
  • Multimédia: 2 Mpx fotoaparát
  • Baterie: 1 020 mAh
  • GPS: ne
NOKIA C2-06 Touch and Type lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama