Nokia HF-510: umlčte spolujezdce hlasitým telefonováním

Reklama

Kompaktní autohandsfree doprovází bohaté příslušenství, vyberete si ze tří druhů uchycení v interiéru auta. K tomu ještě oceníte informační OLED displej, otočné kolečko hlasitosti a do handsfree uložíte telefonní seznam z mobilu.

Nokia HF-510 je autohandsfree, které je v prodeji už pár let. Za tu dobu jeho cena spadla o několik stokorun a tak tu máme zajímavé příslušenství, které umí nabídnout komfortní ovládání a hlavně pohodlné telefonování.

Parametry Nokia HF-510

  • Rozměry: 80 mm průměr × 21 mm, 81 g
  • Displej: OLED, bílý, inverzní
  • Připojení: bluetooth 2.1, paměť pro 4 spárované mobily
  • Profily: handsfree, headset, PBAP, OPP
  • Paměť: až 600 kontaktů
  • Výdrž: doba hovoru až 30 hod, v pohotovosti až 180 hod
  • Obsah balení: nalepovací kolečko, držák na clonu, držák na sklo, autonabíječka
  • Cena: 1 748 Kč

Testy zajímavého příslušenství najdete pod štítkem Gadgets na našem webu.

Nokia HF-510 je kompaktní handsfree, které si můžete v autě přichytit jak na sklo, tak na sluneční clonu, a také na palubní desku. Sluneční clona využije plastový klip se suchým zipem, jinak upotřebíte přibalený držák s velkou přísavkou a otočným prstencem. Na palubní desku stačí nalepit hladké kolečko a pak na něj přisát držák.

Handsfree tvoří z větší části hlasitý reproduktor pod kovovou mřížkou, okruží se pak otáčí a slouží buď jako pohotový regulátor hlasitosti nebo pro procházení vnitřního telefonního seznamu. Ano, tohle handsfree si umí stáhnout z vašeho mobilu kontakty a poté je ukázat na jednořádkovém OLED displeji. V paměti je místo pro 600 kontaktů, handsfree ukládá jedno číslo.

Jména se hledají buď postupným procházením, nebo zvolením počátečního písmene jména. K tomu musíte použít vícefunkční tlačítko pod displejem, které vrací o úroveň výše. Handsfree lze spárovat se 4 mobily najednou, ovšem podporuje spojení v jednu chvíli s jediným z nich. Kontakty mohou být společné pro všechny, podporována je česká diakritika. Díky seznamu se tak pohledem na displej ujistíte, kdo vám volá, z handsfree můžete kontakty vytáčet. Displej v nečinnosti pohasíná a tak ve tmě neruší.

HF-510 jsem testoval s HTC Radar s Windows Phone a kontakty se v handsfree záhadně popletly. Při příchozím hovoru se zaměňovala jména a podobně. U Nokie E7 s Nokia Belle k ničemu takovému nedocházelo. Handsfree dokáže překřičet i větší hluk v autě, k dobrému zachytávání hlasu nebylo nutné zvyšovat hlas. Jelikož se u zařízení nachází autonabíječka s 2mm konektorem, tak jej můžete stále vozit v autě.

Reklama