Nokia láká na revoluční změnu. Že by WP8 PureView?

Reklama

S blížícím se 5. zářím se objevují nové a nové spekulace o tom, co úžasného Nokia v ten den představí. Nyní se objevilo zajímavé teaser video přímo z dílen výrobce, o mnoho moudřejší ale po jeho shlédnutí nejsme. Posuďte sami, video najdete uvnitř článku.

Příští týden, konkrétně 5. září, pořádá Nokia svou tradiční akci Nokia World. Již delší dobu se spekuluje, že na ní představí několik nových skvělých telefonů, které zvrátí pád prodejů a pomohou Nokii povstat obrazně řečeno z popela. Objevují se dohady, že se bude jednat o vůbec první přístroje s Windows Phone 8, tomu ostatně nasvědčuje i fakt, že Microsoft svolal na stejný den vlastní tiskovku.

Hovoří se také o tom, že se bude jednat o Lumie s technologií PureView. K tomuto názoru se klaníme také my, zejména po shlédnutí níže uvedeného videa:

Video z dílen Nokie je nezpochybnitelně zaměřeno na kvalitu fotoaparátu, respektive kamery. Je dost možné, že je natočeno přímo novou Lumií, to zatím nevíme. Rozhodně je ale kvalita hodně dobrá, svědčí jak o vysokém rozlišení použitého fotoaparátu, tak o nějakém druhu stabilizátoru obrazu.

Web Engadget.com poukazuje na fakt, že na videu byl použit stejný druh písma jako dříve u videí propagujících právě PureView. Na YouTube se pak uživatelé domnívají, že v délce videa (21 sekund) je zakódovaná informace o rozlišení fotoaparátu.

Osobně se domnívám, že Nokia skutečně představí novou Lumii (nebo spíše Lumie), skutečně budou mít Windows Phone 8, alespoň některé budou mít skvělý foťák s PureView a všechny se začnou prodávat do konce roku, spíš do konce října. Sledujte Mobinfo.cz, za týden vám dodáme podrobné informace.

Reklama