Nokia Lumia 710 a Lumia 800 oficiálně uvedeny na český trh

Reklama

Uvedení Nokíí Lumia 800 a 710 na český trh proběhlo ve velkém stylu v pražském Slovanském domě. Ve spolupráci s Microsoftem představila Nokia nejen oba telefony a řadu příslušenství, ale i zajímavé vychytávky určené speciálně pro české uživatele.

O příjezdu první zásilky Nokií Lumia 800 do České republiky jsme vás informovali už včera na našem Twitter kanálu. Pokud chcete vidět, co všechno se musí s telefonem provést, než se objeví na pultech obchodů, podívejte se na následující video.

Včera také proběhlo oficiální uvedení obou modelů řady Lumia na český trh. V pražském Slovanském domě Nokia ukázala novinářům, vývojářům i partnerům finální verze telefonů Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710 včetně zajímavého příslušenství.

Připravujeme pro vás podrobnější první pohled včetně fotek z rozbalování prodejního balení, samozřejmě také zevrubnou recenzi. Nyní proto jen pár základních informací specifických pro český trh a informací, které zazněly na slavnostním představení.

Oba modely Lumia se začnou v Česku oficiálně prodávat 1. února. Výrobce se těší na fronty před obchody, o případném půlnočním zahájení prodeje ve stylu iPhonu ale nepadlo ani slovo. Cena byla stanovena na 12 490 Kč (Nokia Lumia 800) a 7 990 Kč (Nokia Lumia 710), lze očekávat, že se bude v různých obchodech mírně lišit.

Z představení Nokií Lumia 710 a 800Z představení Nokií Lumia 710 a 800

V první vlně si ale Lumie nekoupíte všude, Nokia je přednostně poskytne do svých značkových prodejen (Palác Flora, OC Smíchov v Praze a OC Olympia v Brně), samozřejmě všem mobilním operátorům, dále pak síti prodejen Electro World a internetovému obchodu Alza.cz.

Zásadní inovací pro české zákazníky je možnost změny internetového vyhledávače. Vzhledem k tomu, že Nokia nyní používá operační systém Windows Phone, je jako standardní vyhledávací nástroj použit Bing. Pokud vám nevyhovuje, máte možnost nastavit místo něj Seznam.cz. Pro ty z vás, kteří si Lumie koupí v průběhu února, bude vyhledávání na Seznamu dostupné formou speciální aktualizace, od března by mělo být standardní součástí všech prodávaných telefonů.

Z představení Nokií Lumia 710 a 800Z představení Nokií Lumia 710 a 800

Kromě toho již existuje řada zajímavých českých aplikací pro Windows Phone, které si můžete do své nové Lumie nainstalovat. Podle výrobce stojí za zmínku aplikace FDB (Filmová databáze), Program kin, Radio CZ (přehrává česká rádia z internetu), SoundHound (rozpoznání hudby), Meteoservis a CHMI meteoradar, Hokejinfo (nepostradatelná aplikace pro všechny fanoušky hokeje), Svátky nebo iDoklad (umožňuje vytvářet faktury).

Samozřejmostí jsou všechny funkce Windows Phone ve verzi Mango, rozrůstající se nabídka aplikací nebo navigační služba Nokia Autem. Sledujte Mobinfo.cz i v dalších dnech, postupně budeme přinášet další zajímavé informace o obou modelech Lumia.

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

 

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Reklama