Nokia Lumia 710: hýčkejte její displej pod folií Celly (recenze)

Reklama

Pro opatrné uživatele tu máme tip na praktické příslušenství, které by mělo navodit pocit bezpečí pro displej Lumie. Vyzkoušeli jsme ochrannou folii na displej Celly, potrápili jsme ji nožem, klíči, mastnotou.

Celly Screen Protector se prodává v balení po dvou kusech, za jednu cenu tak pořídíte ochranu pro dva mobily najednou. Nebo mít jednu do zásoby, může se totiž hodit. Balení kromě folií obsahuje leštící hadřík a malou plastovou stěrku k vyhlazení folie. Jelikož jsem již testoval folie ScreenShield, hledal jsem i aplikační roztok, nic takového tu však není.

Parametry:

  • 2 ks v balení, přesně na rozměr displeje
  • Čistící hadřík, plastová stěrka
  • Nemění obraz displej, antireflexní
  • Cena: od 89 Kč

div class=“heureka-403385653″>

Screen protector CELLY pro displej Nokia 710, 2ks lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Folie Celly nejvíce připomíná tenký průhledný plast než ohebnou folii. Vylisování je přesné, v případě Lumie 710 pamatuje na výřezy mikrofonu, reproduktoru, tlačítek i čidel světla a přiblížení. Před nanesením folie je třeba mobil zbavit nečistot, každé zrnko prachu může natropit neplechu. Folie má z obou stran ochranné filmy, jeden z nich třeba odstranit před aplikací. Umístění folie je snadné, dá se několikrát odlepit a znovu umístit. K displeji přilne dokonale, pár bublinek na okrajích odstraní malá stěrka. Ve finále stačí odlepit horní ochrannou vrstvu a je hotovo. Folie pokryla displej mobilu ke krajům a mohu pochválit její hladkost. Prsty po ní kloužou jako po samotném displeji. U minule testovaného ScreenShieldu jeho přítomnost na displeji prostě hmatem poznáte, ta je měkčí. Folie Celly nijak nekazí obraz displej, ani pod úhly.

Folie Celly zachytává otisky podobně jako displej bez ní, musel jsem zkusit poničení klíči a nožem. Škrábání klíči folie zvládla a nenatrhla se, po několika hodinách však jsou stopy stále patrné, tohle by ScreenShield ustál a vyrovnal se. U Celly by asi na řadu přišla výměna za druhý kus folie. Špička nože zanechala na folii nevratné škrábance, ovšem po odlepení folie není na mobilu nic viditelné.

Jak je vidět, folie Celly není stavěná na drsné zacházení, spíše se hodí pro odolání nahodilému škrábnutí v kabelce, položení na hrubou podložku apod. I tak si myslím, že Gorilla Glass na Lumii by tyto potíže zvládl bez uzardění. Celly i vzhledem k ceně míří k uživatelům, kteří touží po „nějaké“ ochraně displeje, aby se o drahý mobil nemuseli strachovat. Pro outdoorovější použití určitě doporučuji ScreenShield.