Nokia Lumia 820: spolehlivá kolegyně [recenze]

Reklama

Výborně vybavená Lumia si vás získá slotem na paměťové karty, doplňkovými aplikace, perfektním displejem. Naštvat vás může baterie, fotoaparát a tradiční nedostatky systému.

Nokia Lumia 820 1

Nokia Lumia 820

Rozměry: 124 × 69 × 10 mm, 160 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil barev, AMOLED
Procesor, systém: 1500 MHz, Windows Phone
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Nokia Lumia 820 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nokia Lumia 820 je určena pro všechny zájemce o operační systém Windows Phone 8 v těle přístroje s logem Nokia. Nedávno jsme testovali vybavenější a dražší Lumii 920, nyní přišel čas prozkoumat tento model. Na první pohled se od lepší 920 odlišuje zaobleným baculatým tělem, také se dívám na menší displej. Z hardwarových parametrů mnoho zájemců nadchne přítomnost microSDHC slotu na karty, neplatí tedy omezení velikostí vnitřní paměti a připojeného cloudu. Cena Lumie 820 trvale klesá od zahájení prodejů před pár týdny, ke koupi je v několika barevných variantách, třeba v atraktivní žluté. My testujeme stylovou bílou, která v kombinaci s tmavými plasty a tlačítky trochu nudí.

Obsah balení Lumie 820 nijak nepřekvapí, kromě USB nabíječky a kabelu tu máme kvalitní špuntová sluchátka s několika adaptéry, které vás odhluční od okolního světa. S jejich produkcí budete spokojeni, pokud vám tedy tato konstrukce vyhovuje. Barevné provedení kopíruje barvu telefonu, když si dokoupíte barevný kryt, už vám ladit nebudou.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

V souvislosti s představením novinek Lumií 520 a 720 je zřejmé, že právě Lumia 820 nastolila hlavní směr designu konstrukce. Testovaná Lumia 920 se od nich odlišuje výrazně ostrou a tenkou konstrukcí bez možnosti rozložení a přístupu k baterii. Lumia 820 je napasována do plastového zadního krytu, který se trochu obtížně dá sejmout.

NokiaLumia820_1NokiaLumia820_2

Zaoblené boky mobilu v ruce trochu kloužou, především v rukavicích je to legrace. Telefon je oproti 920 přijatelně těžký a veliký, tyto rozměry se dají doporučit ještě jako „normální“. Mobil můžete kroutit jak chcete, nevydá ani hlásku a je dost pevný.

NokiaLumia820_3NokiaLumia820_4

Na čelní straně se pod ochranným sklem ukrývá 4,3palcový AMOLED displej, který doplňují tři senzorová tlačítka. Ta se rozsvítí podle okolních podmínek a řízení světelným čidlem nad displejem. Tam je také k vidění přední kamera na videohovory nebo fotografie. Displej se vyznačuje supercitlivým ovládáním, v zimě oceníte možnost ovládání v rukavicích, ale o to více mobil v nich klouže a může spadnout. Také tu máme vrstvu ClearBlack, černá je opravdu temná. K podání obrazu nemám připomínek, ani na slunci, ani ve tmě, navíc pod úhly, prostě paráda. Nikde už bohužel není informační dioda.

NokiaLumia820_6NokiaLumia820_5

Na levé straně není jediný ovládací prvek, nahoře trůní pouze 3,5mm jack na sluchátka, ta jsou vybavena rovným konektorem. Vpravo se designově povedla tlačítka hlasitosti, vypnutí/zámku a spouště fotoaparátu. Všechna vystupují nad povrch nepatrně a stejně. Telefon dobijete microUSB kabelem ve spodní části, tamtéž je vývod jediného hlasitého reproduktoru.

NokiaLumia820_7NokiaLumia820_8

Záda telefonu obsadil především 8Mpx snímač v tmavém poli s dvojitým LED bleskem, samozřejmě tu pracuje autofokus. Plastový kryt obsahuje zevnitř nalepenou anténu NFC, pro efektní bezdrátové dobíjení si musíte pořídit speciální kryt. Zadní kryt skrývá jedno nepříjemné překvapení a tím je chrastění baterie. Poté, co kryt vypáčíte z jednoho z horních rohů a odděláte pryč, vypadne na vás baterie.

NokiaLumia820_10NokiaLumia820_9

Na svém místě vůbec nedrží, tedy jen díky krytu. Kvůli mezeře v prostoru pro baterii tak naráží na kryt i boky a odtud ty nepříjemné zvuky. Podle zkušeností uživatelů na internetu nejsou takto postiženy všechny modely, snad budete mít štěstí na kvalitnější kus. Pod baterií objevíte jasné symboly na vsunutí microSDHC karty a oříznuté SIM. K baterii je slušností dodat, že tu máme další jednodenní smartphone. Při klasickém zápřahu, synchronizaci dat a hraní her jej vybijete do jednoho dne. Doporučuji využít služeb spořiče baterie, kdy například data synchronizujete vlastnoručně apod.

NokiaLumia820_11

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama