Nokia Lumia 920: bezdrátové nabíjení a PureView

Reklama

Lumia 920 stojí na vrcholu všech mobilních telefonů Nokia s operačním systémem Windows Phone. Jako první nabídne jeho kombinaci s technologií PureView, těšit se můžete i na velkou paměť nebo bezdrátové nabíjení. Článek průběžně doplňujeme.

Nokia 920 zaujme první místo mezi všemi Lumiemi a vystřídá tak současného vladce, Lumii 900. Oproti ní nabídne vyšší výkon, silnější baterii, větší displej, více paměti a samozřejmě aktuálnější operační systém Windows Phone 8. Nokia si hodně slibuje od aplikací, kterými tento systém vylepší. Soustředí se především na Městské info Nokia (v originále Nokia City Lens), což je aplikace s rozšířenou realitou. Přečíst si o ni můžete zde.  Slíbeno je i vylepšení navigace Nokia Autem (integruje v sobě právě Nokia City Lens a na tuto aplikaci přepne pokaždé, když při navigaci mobil chytíte a namíříte na své okolí) a Nokia MHD, včetně navigace mezi místy přestupu.

Druhým velkým tahákem je zapojení technologie PureView. Nokia tvrdí, že dnes už se mnohem více fotek pořizuje mobilním fotoaparátem a pochopitelně nahrává na sociální sítě. A proto je fotoaparát v mobilu tak důležitý. Lumia 920 bude prozatím jediným mobilním telefonem s Windows Phone, který PureView nabídne.Fotoaparát by měl i bez blesku zvládnout pojmout mnohem více (až pětkrát tolik) světla než jeho současní konkurenti. Dosáhne tak mnohem lepších výsledků i při horším osvětlení.

Skvělá byla také ukázka fotografické aplikace, která dokáže ze snímku odmazat osoby, které tam nechcete mít.

Lepší by mělo být také video. Vzpomínáte na pozvánkové video na dnešní představení? Bylo natočeno Lumií 920.

Přečtěte si také o Nokia Lumia 820.

Třetí důležitá inovace se týká nabíjení a baterie. Lumia 920 nabídne plných 2000 mAh a kromě toho zvládne i bezdrátové nabíjení. Uživatelé budou moci vyzkoušet speciální nabíjecí podložku nebo bezdrátovou dokovací stanici spojenou s reproduktorem. O příslušenství připravujeme samostatný článek.

Částečnou nevýhodou nové Lumie by mohla být paměť. Nokia se rozhodla vynechat podporu karet, nabízí ale 32 GB volného prostoru a další místo na SkyDrive.

Těšte se naopak na displej, který by díky technologii PureMotiod HD měl dosáhnout zdaleka nejlepší čitelnosti na slunci ze všech smartphonů. Už původní Lumia je v tomto ohledu velmi dobrá, další zlepšení zní proto skvěle.

Vlastnosti Nokia Lumia 920

  • Rozměry: 130 × 71 × 11 mm, 185 g
  • Displej: 4,5“ Nokia PureMotion HD+ WXGA (1280 × 768) IPS LCD
  • Procesor: 1,5GHz, dualCore Snapdragon
  • Paměť: 32 GB, 7 GB na SkyDrive
  • Fotoaparát: 8,7 Mpx, PureView, Carl Zeiss, video 1080p, přední 1,2 Mpx fotoaparát
  • Baterie: 2000 mAh, možnost bezdrátového nabíjení
  • Datové přenosy: Wi-Fi, HSDPA+, NFC, Bluetooth 3.1

Cena ani dostupnost zatím oznámena nebyla. Budou se lišit v závislosti na trhu.

Reklama