Nokia Lumia 920 se začne prodávat na konci listopadu

Reklama

Nokia sice v tiskové zprávě ohledně termínu uvedení svých nových Lumií mlží, přesto ale na veřejnost pronikly velmi kvalifikované odhady odsouvající zahájení prodeje až na konec listopadu. Podívejte se na podrobnosti!

Podle webu Engadget.com se ve středu představená Nokia Lumia 920 začne prodávat v listopadu. Zdroje z nejmenovaných mobilních operátorů tvrdí, že ve velké části zemí bude prodej zahájen už v první polovině zmíněného měsíce (např. americké AT & T již 2. listopadu), jiný zdroj z východoevropského operátora (opět nejmenovaného) hovoří o druhé polovině listopadu.

V oficiální tiskové zprávě, kterou Nokia vydala při uvedení obou novinek (kromě Lumia 920 byla představena i Lumia 820) je termín uvedení komentován takto: „Oba telefony budou celosvětově dostupné ve variantách pro pětipásmové LTE a HSPA+ a na trhu se objeví později v tomto roce. Přesné ceny a data uvedení na trh představí společnost Nokia před zahájením samotných dodávek v jednotlivých zemích.“

O mnoho sdílnější není Nokia ani na přímý dotaz. „V této chvíli nebudeme komentovat dostupnost v jednotlivých zemích, ani prodejní partnery“, řekla vedoucí komunikace firmy Nokia pro střední a východní Evropu Anna Simai.

Pokud je to pravda, dává si Nokia řádně na čas a rozhodně riskuje, že ji předběhne jiný telefon s Windows Phone 8. Má sice skvělé funkce, o jakých se konkurentům ani nesnilo (bezdrátové nabíjení, fotoaparát PureView, stabilizátor obrazu, augumented realitu atd.), ale i tak bude čekání dlouhé.

O odhadované ceně se zatím žádné zdroje nezmiňují.

Nokia Lumia 920

Rozměry: 130 × 71 × 11 mm, 185 g
Displej: 4,5″, 1280 × 768 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1,5 MHz, Windows Phone
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 32000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8,7 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
ještě se neprodává

Reklama