Nokia Lumia v autě: držáky s pevným sevřením ji nepustí

Reklama

Když už máte ve svých mobilech GPS navigaci, tak proč je nepovozit v autě. Jelikož v balení s mobilem žádné držáky nejsou, musíte nějaký dokoupit. Dlouhodobě testujeme univerzální držáky a tak víme, které budou vyhovovat.

Originální příslušenství pro Nokie Lumie najdete v našem článku, vyberete si z pouzder, ochranných krytů, sluchátek.

Držák Nokia CR-114

  • Univerzální
  • Může stlačit boční tlačítka
  • Lepící kolečko na palubní desku
  • Menší vzdálenost od skla
Držák Nokia CR-114 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Přestože nejde o nejnovější příslušenství, stále se drží velké oblibě a to nejen díky své nízké ceně. Není určený pouze jednomu modelu telefonu, pojme téměř každý mobil na trhu a to díky čelisti s nastavitelnou šířkou. Držák už řadu měsíců používám pro nejrůznější testované telefony. Držák se skládá ze dvou částí – přísavky a čelisti pro mobil. Přísavku můžete uchytit na sklo auta nebo na palubní desku, k tomu upotřebíte přibalené nalepovací hladké kolečko. Přísavka se na povrchu uchytí otočením prstence a uzamknutím cvaknutím. Přísavka má průměr 68 mm a drží skvěle. Na plastový kloub se čelist přichytí plastovým zámkem a opět zacvaknutím.

Pak už nic nebrání natočení do požadované polohy. Polstrované čelisti pojmou telefon do tloušťky asi 58 mm, stlačením se čelist zajistí a mobil drží po bocích. Telefon uvolníte tlačítkem na levé straně. Abyste nemuseli při každém vložení mobilu mačkat čelisti držáku, můžete mobil sejmout i s nimi a vyřídit hovor apod. Pak jednoduše nasadit na kloub přísavky. Držák má možná nevýhodu, že není příliš dlouhý, od skla je tak mobil daleko do 10 cm. Také mi chybí spodní zarážka při nasazení mobilu nastojato, kdy může přístroj sklouznout. Tenčí kolega CR-114 má název CR-115, pojme o něco tenčí telefony (8-13 mm), jinak jsou shodné. Držáky se prodávají buď samostatně, nebo v sadě s lepícím kolečkem.

Držáky Haicom

  • Pro vyhrazené modely
  • Bytelná konstrukce
  • Uzamykatelné klouby
Držák HAICOM Nokia 800 Lumia lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Držák HAICOM Nokia Lumia 710 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Držáky Haicom se prodávají ve více provedeních pro různé telefony. Liší se od sebe pouze vaničkou pro samotný mobil, jinak jsou shodné. Masivní přísavka má 80 mm v průměru, u skla ji jistí páčka k zajištění podtlaku. Dva klouby se dají uvolnit a nastavit do požadovaného směru, pak se zajistí s cvaknutím otočením pojistky o 90°. Stejně se povolují. Nejdůležitějším dílem je vanička pro telefon. Pečlivě prolisované výřezy nezabrání přístupu ke konektorům a tlačítkům, vanička se na držák pevně zajistí. Telefon se vkládá z horní strany, tamtéž jej pak zajistí záklopka na pružině. Velikost a tvar vaničky je pevně daný, takže mobil se v ní ani nehne.

Vaničku můžete kdykoliv natočit všemi směry za hlasitého cvakání. Tohle bytelné provedení se mi líbí, možná se do vaničky mohlo vejít nějaké polstrování, takhle se nasouvá plast na plast. V praxi Haicom vydrží snad všechny městské nerovnosti a dá se mu důvěřovat. V balení už nenajdete nalepovací kolečko na palubní desku, ale Haicom je docela dlouhý, od skla je mobil asi 13 cm. Pokud nevyhovuje, kolečko někde dokoupíte.

Reklama