Nokia má 5 novinek, včetně prima véčka

Reklama

IFA 2019 v Berlíně ukázala směr, kam se vydává značka Nokia. Kromě smartphonů se věnuje také odolným, seniorským a dokonce i véčkovým telefonům. Stojí za to?

Nokia v Berlíně ředstavila hned 5 novinek pro příští měsíce. Datum uvedení a ceny pro náš trh zatím jasné nejsou, ale schopnosti telefonů ano.

Nokia 6.2 a 7.2

Dva smartphony pro zájemce o kvalitní focení. Lepší model 7.2 má 48Mpx trojitý fotoaparát se Zeiss optikou, tisková zpráva se chlubí pokročilými bokeh efekty s rozostřeným pozadím. Nechybí pokročilý noční režim. Pro Android 9 je připraven 8jádrový procesor Qualcomm, včetně až 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Novinka má rozměry 159.92 x 75.15 x 8.25mm s hmotností 180 g, v prodeji bude šedý, černý a zelený odstín. Nokia 6.2 je stejně veliký a těžký, tak émá 6,3palcový displej, šetřilo se na fotoaparátu, jde o trojitý 16+5+8 Mpx. Prodávat se bude černý nebo ledově šedý.

Nokia 800 Tough

První mobil značky, který snese opravdu hodně. Odolá vodě, prachu, pádům i vyšším teplotám, jde o menší mobil s jen 2,4palcovým displejem a klasickou tlačítkovou klávesnicí. Obsahuje systém KaiOS, podporuje LTE přenosy, bluetooth, nanoSIM včetně dualSIM. Ve funkční výbavě majitelé najdou Facebook, Messenger, Whatsapp.

Nokia 2720 Flip

Véčkový mobil, který se bude líbit. Základní funkce, ale nechybí třeba podpora 4G sítí na data. Systém KaiOS opět nabídne základní prostředí pro oblíbené aplikace pro komunikaci a surfování. Novinkou je nouzové menu pro přivolání pomoci, telefon tak ocení třeba starší uživatelé.

Nokia 110

Naprostý základ, navíc v barevném provedení. FM rádio, hudební přehrávač, bluetooth a legendární hra had.

Reklama