Nokia má Ashu, Samsung má Rexe

Reklama

Nokia před časem prohlásila svou řadu Asha za smartphony, protože pracuje s e-maily a má další pracovní funkce. Samsung nezůstal pozadu, uvádí řadu „hloupých chytrých smartphonů“, která nese označení Rex. Operační systém sice nemají, funkce ale nabídnou dobré.

Řada REX obsahuje zatím čtyři přístroje, Rex 60, Rex 70, Rex 80 a Rex 90. Není úplně jisté, zda se všechny objeví i na našem trhu, zatím byl potvrzen pouze Rex 70 Duos (verze se dvěma SIM kartami) za 2 399 Kč, který se začne prodávat v druhé polovině března.

Už z ceny vidíte, že smartphony v řadě REX nejsou tak úplně běžné smartphony. Nemají totiž žádný ze standardních operačních systémů, jako je Android nebo Windows Phone. Nemůžete do nich tedy instalovat neomezené množství aplikací z příslušných obchodů. To ale neznamená, že vám nenabídnou podobné funkce, jako nabízejí plnohodnotné smartphony.

Pro nás je samozřejmě nejzajímavější Rex 70, podíváme se tedy na jeho parametry podrobněji. Jedná se o přístroj s rozměry 105 × 57 × 12 mm a 3″ displejem. Nepodporuje sice sítě třetí generace (musíte si vystačit s EDGE), má ale Wi-Fi, což vám v řadě míst poslouží mnohem lépe.

Samsung_Rex_70

Nechybí ani bluetooth nebo spíše symbolický 2Mpx fotoaparát. Uživatelská paměť dosáhla kapacity 10 MB, můžete ji naštěstí rozšířit kartou microSD (s kapacitou nanejvýš 32 GB). Z dalších zajímavých funkcí výrobce zmiňuje Samsung TouchWiz, Samsung ChatOn, Yahoo Messenger (Push IM), Gtalk, Facebook chat, Enhanced SNS (Java Facebook, Twitter), Opera Mini, Access NF.

Hlavní nabídka přístroje je uspořádána do mřížky 4×4 ikony. Velký důraz je kladen na sociální sítě, k nimž se dostanete jediným kliknutím. Nechybí ani widgety pro předpovědi počasí nebo jiné často používané funkce.

Rex 60 je o něco méně vybavený, má jen 2,8″ displej a 1.3Mpx fotoaparát. Zato se ale může pyšnit 30 MB pamětí, kterou ovšem rozšíříte jen kartou s maximální kapacitou 16 GB.

Samsung_Rex_60

Rex 80 je na tom zase o něco lépe. Jeho displej sice zůstal 3″ jako u Rexe 70, fotoaparát se ale dočkal vylepšení na 3 Mpx. Paměť je naopak mezi oběma zmíněnými přístroji, přesněji řečeno má kapacitu 20 MB s možností vložení 16GB karty

Samsung_Rex_80

Nejlépe vybavený je pochopitelně Rex 90. Má displej s úhlopříčkou 3,5″ a fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpx. S pamětí je na tom stejně jako do Česka mířící Rex 70 – 10 MB v základu, slot na 32GB paměťové karty.

Samsung_Rex_90

Co říkáte, bude vám stačit tato nabídka funkcí? Nebo vám něco chybí?

Reklama