Nokia má dva nové modely: Asha 205 a 206

Reklama

Nokia právě představila dva levné telefony Asha. Oba se budou prodávat leště letos, oba mají variantu pro jednu a dvě SIM karty. K tomu přibyla nová funkce Slam určeně pro sdílení fotek a dalšího multimediálního obsahu.

Nokia Asha 205: další mobil s QWERTY

Nokia Asha 205 je ideální telefon pro všechny fanoušky Facebooku. Má totiž plnohodnotnou QWERTY klávesnici pro pohodlné psaní dlouhých textů. K tomu na ní najdete speciální tlačítko pro rychlý přístup k sociální síti Facebook. Prodávat se bude ve verzi pro jednu či dvě SIM karty. Vyznačuje se také skvělou výdrží, varianta s jednou SIM prý vydrží až 37 dní a varianta pro dvě SIM 25 dní.

Nokia Asha 205 bude dostupná v azurové, purpurové a oranžové barvě. Na trhu by se měla objevit do konce roku 2012 za cenu 62 dolarů bez daně. Termín uvedení pro Českou republiku ani česká cena zatím není známá, přepočtem z dolarů na koruny a přičtením daní ale můžeme odhadovat cca 1 400 Kč.

Nokia 206: displej a klasická klávesnice

Druhý telefon cílí spíše na příznivce mobilního internetu. Na svou cenu má příjemně velký displej (2,4″) a navíc klasickou číselnou klávesnici, po které lidé často volají.  Opět se objeví verze pro jednu i dvě SIM karty, vestavěný fotoaparát má rozlišení jen 1,3 Mpx.

V nabídce barevných variant se mimo jiné objeví také azurová, purpurová a žlutá. Po jednom nabití si můžete užívat mobilu po dobu 28 dní (model se dvěma SIM) nebo až 47 dní (model s jednou SIM). Doporučená cena je 62 dolarů bez daní, termín uvedení opět do konce roku. Nevíme, kdy se objeví v Česku, cenu ale po přepočtu z dolarů na koruny a připočtení české DPH odhadujeme na 1 400 Kč.

Slam: sdílejte bez internetu

Oba telefony mají novou funkci Slam, jejímž prostřednictvím chce Nokia umožnit lidem, aby sdíleli fotky a videa bez datových přenosů. Zatím nevíme, jak přesně funguje, oficiální informace ale hovoří o využití bluetooth pro rychlé odesílání multimediálního obsahu.

To samozřejmě bude fungovat jen pro mobily, které se nachází ve vašem bezprostředním okolí (přesněji řečeno v dosahu bluetooth, čili v jednotkách až nízkých desítkách metrů). Nokia ale tvrdí, že telefony, na něž fotky či videa posíláte, nemusí funkci Slam vůbec podporovat.

Reklama