Nokia MD-310: hrajte bezdrátově třeba s NFC (přílušenství)

Reklama

Hudbu z mobilu můžete poslouchat na hlasitý reproduktor, do sluchátek, nebo rovnou do domácího Hi-Fi systému. Zapomeňte na kabely, dnes se nosí bezdrátový přenos přes bluetooth a NFC.

Nokia MD-310 je bezdrátový hudební přijímač (receiver) kompatibiliní s jakýmkoliv telefonem s bluetooth. Ze všeho nejvíce připomíná hokejový puk o průměru 76 mm, konstrukce se totiž parádně zakulatila, navíc dostala lesklý povrch a k tomu kovové součásti. Bytelné tělo se vyvedlo v bílé nebo testované černé variantě.

Balení MD-310 skrývá kromě receiveru tenkou 2mm nabíječku, zařízení nemá interní baterii a tak je nutné být nablízku energii. Z krabičky vydolujete ještě 3,5mm jack na kabelu s dvojicí RCA konektorů s konektory cinch, řádně označenými.

Z reciveru vychází jediný kabel s 3,5mm o délce 78 cm. V cestovním režimu jej můžete namotat do škvíry po boku zařízení, koukat zůstane jen jack. 125 g těžký přijímač se jen tak nikam nepohne, jelikož na spodní části najdete neklouzavý gumový pásek. K Hi-Fi soustavě nebo jinému výstupu MD-310 připojíte buď 3,5mm jackem, nebo připojenými cinchi.

Po připojení do elektrické sítě se bílé rozsvítí okruží tlačítka na horní straně, logo Nokia uvnitř bohužel nikoliv. K MD-310 spárujete až 8 mobilů najednou, v jednom okamžiku komunikuje s jediným. Po stisku se přepne do párovacího režimu. Pokud máte NFC telefon, stačí přiložit a máte hotovo, testovali jsme s Nokií N9. Klasické bluetooth spojení musíte vyhledat, potvrdit, uložit. Jakmile spustíte hudbu, bíle se rozsvítí spodní část receiveru, jak je vidět na fotce.

MD-310 podporuje bluetooth 3.0 a také hudební kodeky SBC, aptX. Kvalita zvuků je bez připomínek, včetně vysokých hlasitostí. Na produktu asi nejvíce zarazí cena kolem 1 000 Kč, ovšem univerzálnost a provedení mohu hodně pochválit.

Parametry Nokia MD-310

  • Velikost, hmotnost: 76 mm průměr, 22 mm výška, 125 g
  • Konektivita: kabel 3,5mm jack, kabel s RCA konektory
  • Bluetooth: 3.0, A2DP, kodeky SBC, aptX
  • Obsah balení: nabíječka, návod, kabel RCA
Nokia MD-310 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama