Nokia mění vedení, zatím v Česku

Reklama

Nokia Česká republika mění generálního ředitele. Petra Kasu, který v Nokii působil 7 let (z toho 3 jako generální ředitel) nahrazuje od května Marcus Störkel.

Vyplývá to z tiskového oznámení, které dnes novinářům rozeslala PR agentura zastupující v Česku Nokii. Tiskovou zprávu přinášíme beze změny, obsahuje všechny zatím dostupné informace. Fotografie obou ředitelů pocházejí z jejich Twitter a Facebook stránek. Doplňujeme, že Marcus Störkel evidentně má zastřešit středoevropský region jako celek. Rumunskou pobočku Nokie vzal pod svá křídla až v prosinci 2011, už po pár měsících potřebných k aklimatizaci přidává k Maďarsku a Rumunsku ještě Česko a Slovensko.

Originální tisková zpráva

Dovolujeme si vám zaslat informaci o změně na pozici ředitele Nokia ČR a SR. Na tuto pozici nově nastupuje Marcus Störkel, který nahradí Petra Kasu, jenž odchází po téměř sedmi letech ve společnosti. K předání agendy dojde v průběhu května. Marcus bude koordinovat aktivity týmů Nokia na obou trzích, stejně jako vztahy s lokálními partnery.

Marcus Störkel pracuje ve společnosti Nokia již 15 let. V posledních letech působil v regionu střední a východní Evropy na pozicích marketingového a obchodního manažera, v roce 2009 se pak stal ředitelem Nokia Maďarsko a v roce 2011 také Nokia Rumunsko.

„V regionu střední a východní Evropy jsem strávil dlouhou dobu a vím, že čeští a slovenští zákazníci patří k těm, kdo přijímají nové technologie a nová řešení mezi prvními. Nedávno jsem například viděl průzkum, podle něhož se Češi připojují k sociálním sítím nejčastěji v Evropě. Jsem si jist, že Nokia vyvíjí produkty a služby, které vyhovují jejich potřebám,“ řekl Marcus Störkel.

Petr Kasa opouští společnost Nokia po více než třech letech, které strávil v pozici ředitele pro ČR a SR. „V mobilním byznysu jsem již jedenáct let, z nichž jsem sedm strávil ve společnosti Nokia. Bylo to skvělé, ale je čas na změnu,“ řekl Petr Kasa.

Reklama