Nokia miluje Android, další model X2 představen

Reklama

Donedávna neuvěřitelné spojení spojení značky Nokia a Androidu pokračuje novým telefonem Nokia X2. Cenou a výbavou se zařadí do střední třídy.

NokiaX2_3NokiaX2_1

Microsoft Devices dnes uvádí telefon Nokia X2, který rozšiřuje řady modelů X, X+ a XL s upraveným prostředím jádra Android s podporou aplikací Androidu. Mobil se 4,3palcovým displejem ClearBlack se inspiruje designem Lumií, zpřístupní aplikace Androidu a nezapomíná na aplikace stáje Microsoftu v čele s cloudem OneDrive 15 GB.

NokiaX2_2

Novinku pohání 2jádrový procesor Qualcomm 1,2 GHz, 1 GB RAM, prostředí Nokia X Software Platform se dočkalo vylepšení a přiblížení k podobě systému Windows Phone. Půjde měnit velikost dlaždic, připnout program na domácí displej, vylepšila se Fastlane pro připomenutí událostí. S novinkou se bude fotit 5 Mpx, nezapomnělo se na LED blesk a autofokus.

Aplikace se opět instalují z Nokia Obchodu, v základu majitelé najdou Outlook, Skype, OneDrive. Cena novinky začne asi na 3 000 Kč u nás, zahájení prodeje někdy v červenci celosvětově, všude bude dostupná dual SIM varianta a vybírat se bude z několika barev, případně si kryty vyměníte sami.

Nokia X2 naživo

Reklama