Nokia Purity Stereo Headset by Monster: z jiné dimenze (recenze)

Reklama

Na jedné vlně s telefony Nokia Lumia 710 a 800 se vezou sluchátka a špunty Nokia Purity. Luxusní vzhled, barevné varianty a věhlasná značka, to vše ladí dohromady. Pokud fandíte špuntům, určitě si vyhlédněte tyto, neměli byste litovat.

Nokia Purity Stereo Headset by Monster se zrodily spojením mobilní značky a firmy Monster, která se dlouhodobě věnuje výrobě headsetů a sluchátek. Pro Nokii vznikla sluchátka Nokia Purity HD a špunty Nokia Purity. Od společnosti Monster pochází design, technologie i celkové provedení headsetu.

Kompletní přehled originálního příslušenství k Lumiím najdete v našem článku.

Odlišnost sluchátek od jiných značek je patrný na první pohled. Špunty jsou k dostání ve čtyřech barevných variantách, takže se vám líbí modré, růžové, černé nebo bílé? Už větší prodejní balení dává tušit, že máme čest s výjimečným produktem. V krabici tak kromě headsetu najdete 5 náhradních adaptérů ve stejné barvě, pevné pouzdro a AV adaptér s 3,5mm jackem pro starší telefony.

Pouzdro je veliké asi 85 × 85 × 30 mm, uvnitř se síťovanou kapsičkou, uzavíratelné pevným zipem. Do mých uší padly standardní adaptéry, takže jsem měnit nemusel. Headset je vybaven plochým kabelem, který zabraňuje zamotávání (známe ze špuntů Nokia WH-301). 3,5mm jack je od ovladače na kabelu s názvem ControlTalk Universal vzdálen necelých 90 cm. Drobný modul s délkou 33 mm napovídá symboly plus/mínus pro hlasitost, prostřední tlačítko mírně vystupuje a ovládne funkce – play, pauza, přijmutí/ukončení hovorů. Od modulu vedou 30cm kabely ke špuntům, na tom levém je asi v polovině umístěný mikrofon k hovorům. Plastové koncovky jsou dobře nakloněné tak, aby z uší nevypadly a přitom se pohodlně nosily, osobně jsem nezaznamenal žádné potíže.

Špunty nefungují pouze s Windows Phone telefony, ale i s jinými, jen je omezena funkčnost ovládacího modulu na kabelu. Pro poslech s jinými telefony je potřeba připojit AV adaptér o délce 23 cm se zahnutým 3,5mm jackem a do něj pak špunty. I po využití adaptéru není možné použít ovladač na kabelu, lze pouze mluvit do mikrofonu na kabelu, nejde řídit přehrávač a hlasitost. I tak se dá hudba poslouchat, jen se musí ovládat v mobilu. Trochu zarazí ohnutý jack na adaptéru, když většina konektorů je na horní straně.

Nokia Purity se řadí mezi špunty, které chtějí nabídnout hutné basy, čisté středy a třaskavé výšky. Audiofilové se možná chytají za hlavu, tady však jde o sluchátka pro masy a basy jednoduše frčí. Doslova v nebi budou ti z vás, kteří hledají právě basy, špunty duní, až vibrují do zvukovodů. I přes tento jev jde slyšet i středy a výšky, často se zdá, že basy jsou prostě hlučnější. U méně basovaných skladeb je to lepší a poslech je vyváženější. Zvuk přes adaptér z Nokií E7, N8, N9 se zdál lépe poslouchatelný, Windows Phone telefon HTC Radar připojený napřímo hučí do uší více. Z HTC šlo na ovládacím modulu použít jen dvojtlačítko hlasitosti, jiné funkce byly nedostupné. U Lumie 800 fungovalo vše a hlavně poslech byl nejkvalitnější, opravdu to vypadá, že sluchátka jsou naladěna na míru hudebnímu výstupu Lumie.

„Plnotučný“ zvuk ze špuntů mi vyhovuje, navíc tuhle konstrukci upřednostňuji před klasickými sluchátky. Nokia Purity hrají hodně výrazně a to mě baví, po zapnutí hudby není čas myslet na nic jiného, než na tóny výrazně pronikající do hlavy. Tohle jsou špunty, s nimiž určitě nějakou dobu vydržím a doporučuji je i vám.

Nokia Purity Headset (WH-920) – parametry

  • Rozměry: délka kabelu 120 cm, 18 g
  • Připojení: 3,5 mm
  • Barvy: Modrá, černá, bílá, růžová
  • Reproduktory: Ø 9 mm
  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Impedance: 32 Ω
  • Obsah balení: pouzdro, 5 párů adaptérů různých velikostí, AV adaptér 3,5mm jack, návod
Nokia WH-920 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama