Nokia Purity Stereo Headset HD by Monster: špičkový zvuk (recenze)

Reklama

Nejen k telefonům Nokia Lumia 710 a 800 si můžete pořídit kvalitní uzavřená sluchátka, která koupíte v několika barvách. Stylové příslušenství se opravdu povedlo, pochválit můžeme design i zvukový projev. Nebo raději pořídíte špunty stejné značky?

Nokia WH-930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Purity Stereo Headset HD by Monster jsou druhými sluchátky, které vzešly z dílny firmy Monster na objednávku Nokie. Špunty Nokia Purity Stereo Headset by Monster jsme testovali a zanechaly velmi dobrý dojem. S podobnými očekáváními jsme šli na test velkých sluchátek, tentokrát uzavřené konstrukce.

Kompletní přehled originálního příslušenství k Lumiím najdete v našem článku. Špunty Purity jsme testovali zde.

Stejně jako uvedené špunty, i tato sluchátka koupíte ve čtyřech barvách – bílé, černé, modré a růžové. Sladit tak můžete outfit s barevnými Lumiemi. Technické vybavení i design konstrukce provedla firma Monster, která se tímto zabývá a kvalita jejích výrobků je věhlasná.

Sluchátka si koupíte zabalené ve velké krabici, v níž se nachází pouzdro s rozměry asi 15 × 15 × 6 cm. Na pouzdru vlaje kovová karabina, uvnitř jsou složená sluchátka. Součástí balení je spojovací kabel s 3,5mm jacky na koncích a mikrofonem na kabelu a také druhý kabel, který má navíc ovládací modul ControlTalk Universal. Ploché kabely kopírují barvu sluchátek a samy se rozhodně v kapse nezamotají. Každý kabel měří 120 cm.

Ovladač na kabelu na rozdíl od kabelu ke špuntům neobsahuje mikrofon, ten je opět na kabelu 20 cm od konce. ControlTalk umí ovládat hovory i přehrávač, kromě Lumií s ním budou spolupracovat všechny Windows Phone telefony. Testoval jsem i s HTC Radar a vše fungovalo, jak má. Prostředním tlačítkem se posune skladba, jedním stiskem pak přehrávání pozastavíte/přijmete hovor, plus a mínus ovládá hlasitost.

Přítomnost dvojice kabelů napovídá, že sluchátka fungují s jinými zdroji zvuku, nejen s mobily s Windows Phone. Při použití kabelu bez ovladače na kabelu bude kvalita hudby stoprocentní, s druhým kabelem je produkce nekvalitní a neposlouchatelná. Ověřil jsem na více mobilech. Možná stejně jako já kroutíte hlavou nad zahnutým 3,5mm jackem, vždyť telefony mají vstupy na horní straně, takto hrozí jeho natočení a ulomení.

Sluchátka se tedy dají přenášet v pouzdře a to díky jejich skládacímu mechanizmu. Spojovací most o šířce 30 mm na svých koncích obsahuje klouby s kovovým výsuvným prodloužením. Při rozložení sluchátek se panty aretují, takže se sluchátka samy nesloží. Hlavový most je pružný a z vnitřní strany decentně polstrovaný neklouzavou gumou, možná bych uvítal větší vrstvu. Sluchátka mají na vnějších stranách hladký povrch, takže vypadají naživo hodně luxusně. Výrobce uvádí, že povrch odolá i nějakým škrábancům, raději bych to nezkoušel.

Prodloužení je možné na obou stranách po 33 mm, sluchátka pasují snad na všechny hlavy i s čepicí. Při posunu se nastavení jemně zacvakne, a tak si náušníky nemusíte stále upravovat. Náušníky jsou uchycené na kloubu, takže je možný jejich naklonění do všech stran. Pro představu, obdélníkový náušník měří asi 55 × 75 mm; na šířku 33 mm, z toho polstrování má tloušťku 15 mm. Reproduktory kryje látka stejné barvy jako sluchátka, jejich průměr je 40 mm.

Po nasazení na hlavu zjistíte, že náušníky sedí na uších skvěle a z 180g hmotnosti určitě hlava zvládne. I několikahodinové poslouchání nedělá potíže. Polstrování na uších je dostačující. Ke zvukovému projevu se dá snad říct jediné – perfektní. Tato sluchátka snesou srovnání se „značkovými“ modely; nejsou zbytečně plné basů, zřetelně uslyšíte vše podstatné ze skladeb. Sluchátka mám na uších celé dny a nemám připomínek. Předpokládaná cena se pohybovala kolem 5 tisíc, sluchátka budou vaše už za něco málo přes 3 000 korun.

Nokia Purity Stereo Headset HD – parametry

  • Rozměry: délka kabelu 120 cm, 180 g
  • Připojení: 3,5 mm jack
  • Barvy: modrá, černá, bílá, růžová
  • Reproduktory: Ø 40 mm
  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Impedance: 32 Ω
  • Obsah balení: pouzdro, 2× propojovací kabel, návod
Nokia WH-930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama