Nokia se drží tlačítek – uvádí dvě novinky

Reklama

Nokia má stále co nabídnout každému zájemci o mobil, tentokrát si dělá oko u fanoušků tlačítkové klasiky. Na výběr jsou rovnou dvě zajímavé novinky.

Už jen málokdo pamatuje na legendární osvědčené modely Nokií s tlačítkovým ovládáním, jednou takovou byl třeba skvělý model Nokia 6300 (ovšem ta měla kovovou konstrukci). Nejen na něj teď Nokia vzpomíná prostřednictvím 4G modelů.

Nokia 6300 4G

Nokia v pevném plastovém těle s 2,4palcovým QVGA displejem dostala i speciální klávesu Google Asistenta. Majitelé mohou mačkat tlačítka klávesnice, výrobce chválí dlouhou výdrž a odolnost konstrukce. Nokia podporuje 4G a Wi-Fi připojení, je tu možnost hotspotu, fotí se nouzově VGA fotoaparátem. Telefon dostal KaiOS systém s obchodem Kai Store k instalaci třeba Whatsappu a další aplikací Ceny a barevné varianty ale zatím neznáme, měla by se vejít pod 2 000 Kč.

Nokia 8000 4G

Druhá novinka s podporou 4G připojení přichází s 2,8palcovým displejem, barevné varianty mají připomínat barvy drahokamů. Opět tu máme VGA fotoaparát a shodný hardware jako u 6300 4G. Cenově by se měl zařadit také kolem 2 000 Kč.

Reklama