Nokia Storyteller Beta: do dokonalosti daleko [aplikace]

Reklama

Součástí aktualizace Nokia Lumia Black je možnost instalace aplikace Storyteller, která umožňuje lepší prohlížení fotek a videí v galerii. Třídí se podle GPS polohy a data pořízení, fotopříběhy můžete dále upravovat. Aplikace však má své mouchy.

NokiaStoryteller_2NokiaStoryteller_7NokiaStoryteller_11       

Nokia Storyteller Beta můžete do mobilu stáhnout z tohoto odkazu v Marketplace. Autoři přicházejí s novým způsobem prohlížení fotek a videí tak, že pomocí nich můžete vyprávět příběhy. Jednoduše řečeno, aplikace seskupí fotky a videa stejného data dohromady, samozřejmě s těmito skupinami dat můžete dále pracovat.

NokiaStoryteller_10NokiaStoryteller_9NokiaStoryteller_8

Aplikace se pokaždé spouští hodně dlouho a to je první známka toho, že si ji nejde snadno oblíbit (testováno na Lumii 820 s desítkami fotek a videí v paměti). Po startu nabízí fotoalba dle časové osy. Podle data snadno dohledáte, kdy jste co fotili nebo natáčeli.

NokiaStoryteller_3NokiaStoryteller_6NokiaStoryteller_5

Fotky a videa z určitého měsíce můžete dále třídit na jednotlivé akce (i vícedenní), záleží na vás. Příběhy se dají zrušit a dále rozdělit tak, aby vše odpovídalo tomu, jak akce probíhaly. Nechybí možnost přejmenování. Pokud fotku oddálíte a v jejích podrobnostech aplikace najde GPS polohu při pořízení, ukáže vám ji na mapě. Když oddálíte mapu ještě více, uvidíte, kolik příběhů a kde jste zažili.

NokiaStoryteller_12NokiaStoryteller_13NokiaStoryteller_14

Je aplikace použitelná?

Nedá se moc doporučit. Správně by mohla nahradit klasickou galerii v mobilu, ale pomalý start ji degraduje. Také nelze přidržením prstu vyvolat menu pro úpravu fotky, třeba jednoduché otočení a ořez, jako v případě klasické Galerie. Zobrazování fotek je nepatrně pomalejší než v Galerii, takže opět mínus. U fotek bez GPS polohy nelze tento detail ani dodatečně uložit, aby měl příběh smysl. zkrátka je co vylepšovat a není náhodou, že jde o verzi Beta…

Reklama