Nokia X1-01: hudební hvězda mezi dualSIM telefony

Reklama

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, závěr, parametry

Prostředí, funkce

Mobil se zapíná červeným tlačítkem, to samé pak vyvolá nabídku vyzváněcích profilů. Když budete mít vloženy obě SIM, telefon se bude ptát, kterou chcete nechat zapnutou, jednu, druhou nebo obě najednou. Jednoduchý pohotovostní displej pak ukáže stav signálu vložených SIM, hodit se budou velké hodiny a datum. Barevnost pozadí vyladíte jedním z řady grafických témat, svůj obrázek nejde nastavit. V nečinnosti se může ukazovat spořič displeje, který prozradí nové události, po chvíli displej zcela pohasíná. Uzamykání mobilu už nelze řešit automaticky, takže musíte ručně stiskem Menu – hvězdička. Na hvězdičce najdete symbol SIM karet, podržením tak vyvoláte nabídku, kterou jste viděli po zapnutí s volbou provozu SIM.

Pravá klávesa ukáže nabídku Jdi na, kam si v nastavení vložíte oblíbené funkce, včetně jejich pořadí. Tady najdete aktivaci svítilny nebo třeba mluvících hodin, kdy vám robotický hlas česky zahlásí čas.Menu můžete mít v mřížce nebo seznamu, barevné ikony doplňují popisky v horní části displeje.

Díky dualSIM můžete kontakty uložit na SIM1, SIM2 a do mobilu. Tam se jich vejde 500, 250 na každé SIM. Seznam můžete sdílete v pěti částech, kdybyste třeba mobil sdíleli s někým dalším. Obsluha obou SIM je jednoduchá, u kontaktů je uvedeno číslem, na které SIM se nachází. Před vytočením se mobil může ptát, z jaké SIM chcete volat, to samé platí pro odeslání SMS. Při hovoru na jedné SIM se druhá SIM hlásí jako vypnutá, nelze tedy přijmout hovor. O zmeškaném hovoru pak informuje operátor SMS. Telefon umí zvonit odlišně dle SIM. Telefon je při procházení menu velmi rychlý.

Menu s organizací času obsahuje jednoduchý kalendář, textové upomínky, převodník jednotek, tabulku výdajů, stopky, kalkulačku. Nechybí samozřejmě budíky. Také narazíte na jednoduché hry, nechybí had. Javu telefon neumí. Nokia X1-01 se bude líbit posluchačům hudby, FM rádio umí automaticky naladit 30 stanic a uložit do paměti, RDS už nepodporuje. Rádio stejně jako přehrávač hrají na pozadí. Hudbu budete procházet v jednoduché knihovně, kdy směry doleva a doprava ukazujete složky, nahoru a dolů vybíráte písničky. Tlačítka na boku mobilu už neumějí přetáčet skladby, pouze je přeskakovat. Přidržením Play se dostanete do menu přehrávače, kde upravíte hlasitost nebo přidáte skladbu do oblíbených, nastavíte jako vyzváněcí tón.

Koupit?

Nokia X1-01 je skvělou volbou ke koupi v případě, že chcete telefon solidní konstrukce s velkou výdrží, bez obavy ohledně datového připojení. S oběma SIM pracuje bez potíží, zájemcům o hudbu doporučuji rovnou koupit paměťovku. Velkým plusem Nokie je nepochybně příjemná cena.

Nokia X1-01 – technické parametry

 • Rozměry a hmotnost: 113 × 59 × 11 mm, 121 g
 • Uložení do paměti: 500 kontaktů, 250 SMS
 • Displej: 1,8 palce (28 × 37 mm), TFT LCD, 128 × 160 bodů, 65 tisíc barev
 • Datové přenosy: nemá
 • Paměť: paměťové karty microSDHC
 • Organizační funkce: Kalendář, upomínky
 • Multimédia: FM rádio a hudební přehrávač, 3,5mm jack
 • Baterie: 1 370 mAh
 • GPS: ne

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, závěr, parametry

Reklama