Nokia XR21: takový outdoorový mobil chceme!

Reklama

Horká voda, koupel pod hladinou, tropické podnebí, prach, písek i nárazy. Nic z toho nerozhodí tuhle novou superodolnou Nokii.

Nokia XR21 je odolná proti vodě, prachu a pádům, podle normy krytí IP68 i certifikace MIL-STD-810H. Ta potvrzuje odolnost proti pádům z výšky 1,8m na tvrdou podložku, stříkající vodě o tlaku 100 barů i teplotě 80 °C. Nokia si poradí s teplotními výkyvy v rozsahu od -20 °C do + 55 °C, při dešti se hodí schopnsot ovládání dipsleje mokrýma rukama.  Ani silné deště telefon neohrozí díky certifikacím IP68 a IP69K. Vhod přijde i možnost ovládat displej mokrýma rukama.

Kompakní Nokia XR21 je vyrobena ze 100% recyklovaného hliníku, další odolnost jistí sklíčko displeje Corning Gorilla Glass Victus. Displej s fullHD+ rozlišením narostl na 6,49 palců, fotí se 64Mpx snímačem s nočním režimem. Baterie 4 800 mAh dodá energii na 2 dny v kuse,výrobce doplnil stereo reproduktory pro využití v hlučném prostředí. Novinka nabídne tradiční výbavu jako čtečku otisků prstů, podporu 5G, Nokia garantuje 3 roky aktualizací systému a 4 roky bezpečnostních záplat. Dostupnost, kapacita pamětí a cena ještě nejsou známy.

Reklama