Nokia začíná v Česku prodávat modely X a XL s Androidem

Reklama

Nokia uvádí na český trh první telefon s operačním systémem Android, model Nokia X. V průběhu května pak přibude ještě druhá novinka, Nokia XL. Cena obou telefonů je příjemně nízká, uvidíme, jak se Nokii tento experiment vyplatí.

Vypadá to, že i Nokia se dokáže poučit ze svých chyb. Telefony už na český trh neuvádí po několika nekonečných měsících, ale (na své poměry) v podstatě okamžitě. Koncem února představila v Barceloně trojici mobilů řady Nokia X s operačním systémem Android a v půlce dubna začala první z nich v Česku prodávat.

Nokia X – levné dvě SIM a dvě jádra

Nokia_X

Nejlevnějším modelem řady Nokia X je překvapivě Nokia X. Prodává se za doporučenou cenu 3 200 Kč v zářivě zelené, zářivě červené, azurové, žluté, černé a bílé. Operační systém Android s upraveným dlaždicovým prostředím běží na dvoujádrovém procesoru s frekvencí 1 GHz. Operační paměť má kapacitu 512 MB, fotoaparát dokáže snímat v rozlišení 3 Mpx. Výhodou je podpora paměťových karet, přijímač GPS signálu nebo dva sloty pro SIM kartu.

Nokia X Dual lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia XL – výkonnější pětipalec

Nokia_XL

Nokia XL se objeví ve volném prodeji v průběhu května, cena je stanovena na 4 300 Kč. Opět si ji budete moci koupit v dvousimkové variantě, na pultech obchodů se objeví zářivě zelená, oranžová, azurová, žlutá, černá a bílá barevná varianta. Procesor je stále jen dvoujádrový, i 1GHz frekvence zůstala zachována. Zvýšila se ale kapacita paměti RAM, a to na 768 MB. Fotoaparát má nově rozlišení 5 Mpx, displej 5″ úhlopříčku.

Nokia XL Dual lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama