Nooku se nedaří, bude ho vyrábět někdo jiný

Reklama

Síť knižních obchodů Barnes & Noble se snažila vytáhnout do boje proti Amazonu a jeho čtečce Kindle. Připravila proto čtečku Nook, které se ale příliš nedaří. Proto ji nově bude vyrábět některá externí firma, Barnes & Noble poskytne pouze značku.

Trhu se elektronickými čtečkami knih dominuje samozřejmě Amazon se svým Kindlem. Byl první a je největší, dodnes jeho pozicí nikdo nedokázal otřást. Podařilo se mu totéž co Applu s iPadem, prosazuje trendy, které ostatní výrobci teprve s odstupem času následují. Jedním z „následovačů“ je americká síť knihkupectví Barnes & Noble. Když jejich manažeři sledovali přeplněné regály papírových knih, o něž nikdo nestojí, vymysleli Nook.

NookHD

Aby se vůči Kindlu nějak vymezili, byli levnější, nabízeli celou řadu barevných variant a dokonce svou čtečku rozšířili o funkce tabletu. Ani to ale nepomohlo, divizi Nook se nedaří a Barnes & Noble se rozhodl s tím něco udělat – restrukturalizovat a outsourcovat. Tablety/čtečky se značkou Nook zůstanou zachovány, už je ale nebude vyrábět přímo Barnes & Noble, ale dosud blíže nespecifikovaný levnější výrobce.

Reklama