Norton Mobile Security: spolehlivý hlídač (recenze aplikace)

Reklama

Bojíte se virů v mobilním telefonu? Pro větší klid není problém nainstalovat některý z antivirových programů. Docela nedávno jsme psali o AVG, dnes se podíváme na další velmi známý produkt. Nabízí Norton Mobile Security zajímavější funkce, nebo se jedná o zbytečně utracené peníze?

Norton Mobile Security najdete na Android Marketu ve verzi Lite. To znamená zdarma, s určitým funkčním omezením. Já měl ale k dispozici placenou verzi aplikace s produktovým kódem, kterou jsem na Marketu neobjevil, ale je nutné ji zakoupit zvlášť. Poměrně výraznou nevýhodou (kromě absence na Marketu) je pevné svázání s telefonem, do kterého aplikaci nainstalujete. Při výměně mobilu tedy musíte kupovat znovu.

Pokyny pro instalaci jsou docela pochopitelné, pro plnohodnotný provoz se zadá produktový klíč, který je součástí balení.

Základní funkcí je skenování paměti přístroje a hledání virů a malware. Program umí skenovat podle plánu denně, týdně nebo měsíčně, do testu se dá zahrnout také paměťová karta.

Druhou funkcí je blokování hovorů a SMS. Číslo zadáte buď z paměti přístroje, nebo ho jednoduše zapíšete. Dá se nastavit, aby se blokovaly jen hovory, nebo jen zprávy.

Dále umí Norton Mobile Security hlídat vaši bezpečnost při surfování na internetu. Měl by ochránit především v případech, kdy by chtěl někdo použít vaše osobní data, která vyplňujete do nejrůznějších internetových formulářů.

Poslední část se týká zabezpečení přístroje při jeho ztrátě, nebo krádeži. Dá se použít lokátor, vzdálené smazání dat, zamknutí SIM nebo na sebe může telefon upozornit, když ho hledáte.

Nabídka funkcí není špatná, ale v porovnání s konkurenčním AVG (psali jsme v článku) Norton jednoznačně ztrácí. Očekával bych nějakou správu a zamykání aplikací, možnost zformátování telefonu, kromě Black listu i White list atd. Kdyby byl Norton Mobile Security levnější, neprotestoval bych. Tenhle program ale umí méně a stojí více než přímý konkurent. A to je špatné.

Cena:

Symantec NORTON MOBILE SECURITY 2.0 1 lic. lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Freeware varianta: ano

Operační systém: Android 2.1 a vyšší

Reklama