Nová služba Update: Každý rok nový iPhone a zdarma

Reklama

Chcete si každý rok nebo rok a půl dopřát nový iPhone, aniž by vás to něco stálo? Pak vás možná zaujme služba UpDate, kterou provozují obchody iStyle a Mobil Pohotovost ve spolupráci s firmou HomeCredit.

Jedná se o další variaci na splátkový prodej. Ve výše zmíněných prodejnách si vyberete jedno zařízení (z mobilních telefonů je k dispozici pouze iPhone 5S, do budoucna se počítá i s novými iPhony). Sepíšete smlouvu o poskytnutí služby UpDate, která trvá 12 nebo 18 měsíců, to podle toho, jak často chcete nový mobil.

Co se stane dál? V případě dvanáctiměsíční smlouvy se cena nového telefonu vydělí 20, v případě osmnáctiměsíční smlouvy dokonce 24. Vy ale splácíte jen prvních 12, resp. 18 splátek, poté telefon vrátíte a prodejce ho od vás v podstatě odkoupí tím, že doplatí zbývající splátky. Pokud budete chtít, pořídíte si okamžitě telefon nový, ovšem už s novou smlouvou, pokud ne, odejdete domů s prázdnou.

Aby to nebylo tak růžové, iPhone 5S si rozhodně neodnesete za 12/18 ceny, jak by se dle popisu výše mohlo zdát. Povinně se totiž musíte pojistit proti krádeži, poškození a zničení zařízení. Pojistka stojí měsíčně 150 Kč a poskytovatel služby k ní ještě přičte 49Kč poplatek, celkem tedy splátku navýšíte o 199 Kč měsíčně, tj. 2 388 Kč za rok nebo 3 582 Kč za 18 měsíců.

Podívejme se na konkrétní příklad. Apple iPhone 5S v 16GB variantě pořídíte v době psaná článku za 15 590 Kč. Služba UpDate ho nabízí za 1 024 Kč/měsíc na dobu 12 měsíců nebo 886 Kč/měsíc na dobu 18 měsíců. Celkem za něj zaplatíte v prvním případě 12 288 Kč, v druhém případě 15 948 Kč.

UpDate_vypocty

 

Reklama