Nové Chytré tarify O2: dražší, ale s internetem

Reklama

O2 včera představil novou nabídku hlasových mobilních tarifů. Nové tarify Chytrý Neon obsahují hlasové služby, SMS a také data, podobně jako konkurenční S námi T-Mobilu.

Nová tarifní nabídka obsahuje šest tarifů s označením Chytrý Neon doplněným písmeny S, M, L, L+, XL a XXL. Všechny tarify obsahují volné minuty na volání, dále výhodu v podobě volného volání a SMS do určitých sítí v určitou dobu (závisí na konkrétním tarifu) a nově také internet s určitým limitem FUP.

U každého tarifu si můžete vybrat telefon za zvýhodněnou cenu. Pokud se této výhody vzdáte, dostanete od O2 50 % volných minut navíc. Kromě toho, pokud stihnete smlouvu uzavřít do konce srpna, budete platit nižší paušál.

Nové tarify Chytrý Neon bude možno aktivovat od 2. července 2012. Současné tarify zůstanou v prodeji, můžete si tedy vybrat, zda je váš mobil chytrý a potřebuje tudíž chytrý tarif (s daty), nebo zůstanete u běžného „nechytrého“ tarifu.

Prvním novým tarifem je Chytrý Neon S. Za 500 Kč měsíčně (360 Kč v rámci akce) získáte 40 volných minut (60, pokud nechcete dotovaný mobil), volání do sítě O2 zdarma o víkendu, SMS do sítě O2 zdarma kdykoliv a 150 MB FUP.

Dalším tarifem je Chytrý Neon M. Měsíčně stojí 650 Kč (465 Kč v akci), obsahuje 80 (resp. 120) volných minut. V rámci výhody máte možnost volání do sítě O2 zdarma o víkendu, SMS do sítě O2 zdarma kdykoliv a 150 MB FUP.

Pro náročnější je tu Chytrý Neon L s měsíčním paušálem 850 Kč (ve slevě 605 Kč), 120 volnými minutami (180, pokud nechcete dotovaný mobil) a 150 MB FUP. Do sítě O2 můžete zdarma volat o víkendu a mimo špičku, zprávy do O2 můžete zdarma posílat kdykoliv.

Ještě o stupeň výš je Chytrý Neon L+. Jeho měsíční paušál dosahuje 1 300 Kč (965 Kč v akci), obsahuje 300 (resp. 450) volných minut a 500 MB FUP. Do sítě O2 můžete zdarma volat o víkendu a mimo špičku, zprávy do O2 můžete zdarma posílat kdykoliv.

Pokud provoláte měsíčně ještě víc, sáhněte po tarifu Chytrý Neon XL. Vyjde vás sice na 2 350 Kč měsíčně (nebo 1 300 Kč, pokud uzavřete smlouvu do konce prázdnin), za to ale dostanete 600 volných minut (900, pokud nechcete dotovaný mobil) a 500 MB FUP. Do sítě O2 můžete volat a psát zprávy zdarma kdykoliv, bez jakýchkoli omezení.

Pro úplně nejnáročnější je tu tarif Chytrý Neon XXL s cenou 4 250 Kč měsíčně (2 250 Kč v akci). Obsahuje neomezené volání do všech sítí v Česku, dále pak bezplatné zprávy do O2 a 500 MB dat.

Komentář Mobinfo.cz

Oproti původním tarifům řady Neon jsou tarify Chytrý Neon o poznání dražší. Výměnou za vyšší cenu dostanete navíc datový balíček (150 MB u trojice nižších tarifů a 500 MB u trojice vyšších tarifů) a volné SMS do sítě O2 kdykoli.

Srovnání ale vychází velmi těsně. U trojice nižších tarifů (Chytrý Neon S, Chytrý Neon M a Chytrý Neon L) je cena o 200 Kč vyšší, než u jejich nechytrých variant. Toto navýšení je přitom stejné, jako byste si k nechytrému tarifu pořídili datový balíček s FUP 150 MB. Jistě, zdarma dostanete od O2 textové zprávy do vlastní sítě zdarma, ty ale operátora takřka nic nestojí. Kde je nějaká výrazná sleva?

U trojice vyšších tarifů jsou pak chytré varianty o 350 Kč dražší, než varianty původní. I tato cena přesně odpovídá ceníkové položce příslušného datového balíčku s FUP 500 MB. I v tomto případě O2 láká na výhodu v podobě volných SMS, i v tomto případě bych ale rád viděl nějakou podstatnější slevu.

Závěrem lze tedy říci, že pokud nepatříte mezi notorické pisatele textových zpráv, sáhněte raději po běžných variantách, ke kterým si v případě potřeby variabilně aktivujete internetový balíček. Uvazovat se na dva roky k využívání mobilního internetu s FUP 150 MB může být krátkozraké. Kdoví, jaký datový limit budou naše mobily za dva roky vyžadovat, kdo ví, kolik v té době budou datové balíčky stát.

Hodně se vyplatí akční ceny, které jsou ovšem podmíněny úvazkem na dva roky a uzavřením nové smlouvy či prodloužením té stávající do konce prázdnin. Akční ceny jsou jen o málo vyšší než ceny původních tarifů.

Reklama