Nové jízdní řády jsou tu, poradí si s nimi i aplikace?

Reklama

Se začátkem školního roku dochází v mnoha městech k změnám v dopravě a vydání nových jízdních řádů. Velké zmatky se očekávají zejména v našem hlavním městě, které se dočká skutečně výrazných změn. Jsou na ně připraveny i aplikace pro vyhledávání dopravního spojení?

Relevanci údajů pro Prahu jsme poměřovali s oficiálními stránkami dopravního podniku, sledovali jsme také, jestli se změní nabídka linek při zadání data 31.8. (kdy jsem článek psal) a 1.9.

Jízdní řády (iOS, Android)

Aplikace nabízí jízdní řády velkého množství měst, stačí si přidat místo, které vás zajímá a začít vyhledávat. Vybírat můžete také z vlakového spojení po republice nebo preferovat autobusy. Při zadávání nástupní a cílové stanice vám se zadáváním pomáhá našeptávač, vše je tedy velmi rychlé.

Nás ale zajímají hlavně městská spojení mezi zastávkami. A Jízdní řády iDnes v tomto ohledu nezklamaly. Správně našly nová spojení. Na mapce se můžete podívat, jakou vzdálenost budete cestovat, nechybí detailní informace o přestupech i celková doba cesty.

Vše tedy funguje jak má, na aplikaci se můžete spolehnout i po první září.

Odkaz na stažení: Android, iOS

Pubtran (Android)

Aplikace nabízí takřka stejné funkce jako předchozí program. Vybírat se dá z typů spojení nebo si nastavíte pouze hromadnou dopravu v takřka libovolném městě. Dá se nastavit, přes jaké místo chcete cestovat, nebo výběr omezit na přímá spojení. Hodně užitečnou funkcí je nastavení bezbariérových spojení. Chytré a unikátní je také nastavení časového limitu pro přestup mezi linkami.

Data si aplikace bere ze systému Idos, o jejich aktuálnost tak nemusíte mít obavy ani tentokrát. Vše se bude správně zobrazovat hned od 1. září.

Odkaz na stažení

WMM jízdní řády

Aplikace je bohužel placená, bezplatně můžete vyzkoušet pouze deset spojení. Opět můžete vybírat několik typů spojení (dokonce včetně letadel) a aplikace nabízí informace o městské hromadné dopravě ve velké spoustě měst. Nastavovat se dají přímá spojení nebo nechat povolené přestupy. Při zadávání zastávek funguje našeptávač. Aplikace opět neměla žádné problémy vyhledat skutečně aktuální spojení, nezabloudíte ani tentokrát.

Pokud byste nechtěli utrácet za tuto aplikaci a stačilo by vám cestování po Praze, vyzkoušejte program Jízdní řády v Praze. Je levnější a po zadání stanic se připojuje přímo na oficiální stránky DPP, takže o aktuálnost dat nemusíte mít obavy.

Odkaz na stažení

 

Reklama