„Nové MeeGo“ na videu, jmenuje se Jolla

Reklama

Bývalí vývojáři operačního systému MeeGo pracují již delší dobu na novince nazvané Jolla. Od dnešního dne se můžete sami přesvědčit, jak Jolla vypadá, zatím jen na rychlém videu.

Poté, co se Nokia rozhodla ukončit vývoj operačního systému MeeGo, zbavila se také všech vývojářů. Ti se tak snadno nevzdali a založili si vlastní firmu Jolla, která okamžitě pokračovala ve vývoji operačního systému. Dnes byla poprvé představena verze Sailfish; můžete si ji prohlédnout na následujícím videu.

Vývojáři také uvedli, že jejich systém bude optimalizován na rychlost uživatelského prostředí a kvalitní multitasking. Programy určené původně pro Android by ne Sailfishi fungovat bez problémů, což novému systému otevírá dveře do jednoho z největších ekosystémů.

Zajímavá je podpora různých typů hardwaru. Sailfish od začátku deklaruje, že nebude určen jen pro mobilní telefony (a i u nich podporuje celou řadu procesorů), ale i pro levné tablety nebo třeba chytré televizory. Celý bude šířen jako open source, podobně jako Android, takže lze očekávat mohutnou podporu různých výrobců.

Reklama