Nové Sony: velký a malý brácha

Reklama

Sony představilo na veletrhu MWC v Barceloně dva telefony – Sony Xperia XZ2 a jeho zmenšenou variantu Sony Xperia XZ2 Compact.

Sony Xperia XZ2

Už na první pohled vás zaujme odolné kovové tělo ve třech barevných provedeních. Odolnost navíc posiluje použití skla Corning Gorilla Glass 5 a ochrana proti prachu a polití vodou podle normy IP 65. Displej samotný má rozměr 5,7“ a je rozšířený na poměr stran 18:9. Kromě rozlišení fullHD+ jsou ještě zajímavé dva stereo surround reproduktory umístěné na čelní straně telefonu.

Hlavní fotoaparát umí natáčet 4K video a přináší všechny skvělé vlastnosti, které od telefonů Xperia očekáváte, s funkcemi pro inteligentní ovládání jako např. prediktivní snímání (Predictive Capture) s detekcí pohybu a úsměvu, focení v dávkách (Autofocus burst) a prediktivní ostření (Predictive Autofocus). Hlavní i čelní fotoaparát umí provádět 3D skenování, takže si můžete vytvořit módního 3D avatara.

Z datových technologií je zajímavá gigabajtová verze LTE. Baterie má kapacitu 3 180 mAh a podporuje bezdrátové nabíjení Qi. Dostupná bude Xperia XZ2 od března.

Sony Xperia XZ2 Compact

Menší telefon má jen 5“ rozšířený displej s rozlišením fullHD+. Také on je odolný proti prachu a polití vodou podle normy IP65, také on má odolné krycí sklíčko Gorilla Glass. I v tomto případě se můžete těšit na stereoreproduktory po stranách displeje a technologii, která analyzuje přehrávané zvuky, a podle toho telefonem vibruje. Špičkových funkcí se dočkaly i oba fotoaparáty.

 

 

Reklama