Nové tarify O2: více dat, více společných balíčků

Reklama

V souvislosti s blížícím se koncem roamingových poplatků přichází O2 s novými tarify. Přidává několik tarifů Spolu a několik variant tarifů Free. Myslí i na lidi bez smartphonu, kteří nepotřebují data.

Nové balíčky Spolu

Tarif O2 Spolu představilo O2 poměrně nedávno, takže pro jistotu připomeneme jeho princip. Balíček Spolu si mohou pořídit skupiny tři osob (bez ohledu na příbuzenský či jiný vztah). Až dosud každý platil 666 Kž za 3 GB dat, k tomu byla za korunu televize O2 TV.

Nově bude k dispozici ještě varianta s 6 GB dat za 766 Kč a 10 GB dat za 966 Kč. Cena je vždy uvedena za jednu SIM kartu, v každém případě ale musíte vzít všechny tři. V rámci trojice ale můžete zmíněné tarify libovolně kombinovat, takže není problém mít jednu SIM s 3 GB za 666 Kč, druhou SIM s 10 GB za 966 Kč, třetí SIM s 6 GB za 766 Kč a dohromady tedy platit 2 398 Kč.

Další tarify Free

Již delší dobu je v nabídce oblíbený tarif O2 Free CZ, jehož jméno se nově změní na O2 Free 1,5 GB. Ostatní parametry zůstanou zachovány – cena 749 Kč, bezplatné volání a zprávy do českých sítí, a datový limit FUP ve výši 1,5 GB. Pro náročnější ale přibudou dvě novinky – O2 Free 6 GB za 849 Kč a O2 Free 20 GB za 1 699 Kč. Oba nové tarify obsahují také bezplatné volání a zprávy v rámci Česka, vyšší z nich pak přidává 600 minut měsíčně na volání do ciziny.

O2 nezapomíná ani na zákazníky, kteří tolik dat nespotřebují (podle statistik asi třetina zákazníků O2 nemá smartphone). Ti mají na výběr z tarifů Free O2 60 MB (neomezené volání a zprávy do sítě O2, 60 minut do dalších sítí, 50 MB dat) za 349 Kč nebo Free 200 MB (neomezené volání a zprávy do všech českých sítí, 200 MB dat) za 499 Kč.

Všechny nové tarify budou k dispozici od 15. června, kdy také přestanou platit poplatky za pohyb v cizině, takže zmíněné ceny a datové limity využijete kdekoliv v rámci EU.

Komentář Mobinfo.cz

Dnes už se zjevně u tarifů vůbec nehraje na volání. S výjimkou jednoho jsou všechny tarify neomezené, a i u toho jednoho si troufám odhadovat, že si cílová skupina s přidělenými minutami bez problémů vystačí. Řeč bude tedy výhradně o datech.

Líbí se nám, že O2 nezapomíná na lidi, kteří data skutečně k ničemu nepotřebují. Ať se výrobci smartphonů snaží sebevíc, pořád bude určitá část lidí, kteří prostě jen telefonují a na data kašlou. Operátoři podle nás dělají chybu, že tyto zákazníky tak trochu opomíjejí.

Zajímavá je sleva pro skupinu. Zatímco samostatný zákazník zaplatí za 6 GB dat částku 849 Kč, pokud si najde dva kamarády na balíček Spolu, může mít totéž za 766 Kč. Další slevy pak O2 poskytuje za kombinaci služeb s pevným internetem.

Chválíme také, že O2 zachovalo tarif Free CZ, i když má dat relativně málo. Sám operátor tvrdí, že se jedná o tarif oblíbený, a že většina jeho majitelů vyčerpá nanejvýš 80 % datového limitu. Na rozdíl od konkurence tak O2 nenutí velká kvanta dat za každou cenu, ale dává každému na výběr. Kdo data nechce, zaplatí jejich naprosté minimum, komu „stačí giga“, nechá si i s rezervou Free 1,5 GB, kdo potřebuje víc, lehce si připlatí.

 

 

Reklama