Novinky Huawei P40: vytuněné fotoaparáty a Google nikde

Reklama

Huawei v době koronaviru představil v online přenosu trojici vlajkových modelů v rodině P40. Za pozornost stojí design, fotoaparáty Leica, podpora 5G i chybějící podpora Google služeb.

Huawei má nejlepší model Huawei P40 Pro+, v Česku koupíme dva zbývající – Huawei P40 Pro a Huawei P40. V rámci oficiální premiéry se ještě dostalo na novou verzi hodinek Huawei Watch GT2e. Oficiální launch event můžete shlédnout na Youtube. Do rodiny P40 patří také už uvedené modely P40 Lite a P40 Lite E

Ty můžete objednávat na eshopu Huawei už teď do 5. 4. 2020 v balíčku s bezdrátovými sluchátky Freebuds 3 (naše recenze) a VIP službami (tam jsou úkony jako založení Huawei ID, přenos dat do nového mobilu, výuka instalace aplikací z App Gallery) s úložištěm Huawei Cloud 5 GB doživotně zdarma + 50 GB na 1 rok. Od 6. dubna pak telefony poputují k Vodafone a do volného prodeje. Oficiální ceny tedy jsou 18 999 Kč pro Huawei P40 (8 GB RAM a 128 GB) a 25 999 Kč pro Huawei P40 Pro (8 GB RAM a 256 GB). Telefony podporují dualSIM nebo také paměťovou kartu NM card.

Huawei zapracoval na provedení designu, u modelu Pro je vidět efektní zaoblené hrany displeje ve všech směrech, který jakoby neměl rámečky.  Modely P40 a P40 Pro se budou prodávat ve zlaté a bílé variantě (tu máme na test), určitě potěší krytí IP68 proti vodě a prachu. Nejvyšší model pak má keramickou konstrukci zadního panelu s vysokou odolností.

Novinky mají některé prvky výbav shodné, přicházejí s procesory Kirin 990 s podporou 5G sítí, stejně tak Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1 si budete prohlížet na OLED displejích, pouze rozdílné velikosti. Nejmenší displej má P40 – 6,1, zbylé dva modely mají 6,58 palců. Oba telefony mají snímač otisků prstů v displeji, má být o 30 % lepší než u P30 řady.

Hlavní slovo v prezentaci novinek se týkalo výkonu fotoaparátů. Hlavní snímač má hodnotu 50 Mpx a má jít o největší plochu snímače ze všech telefonů v prodeji. 40 Mpx je pak pro širokoúhlé focení, 12 Mpx je teleobjektiv, do počtu je ToF pro rozostření pozadí (bokeh). V nabídce je řada AI chytrých funkcí pro nejlepší denní i noční záběry, včetně snímku z videa. P40 Pro má 4 200mAh baterii – dá se rychlonabít s přibalenou 40W nabíječkou, podporuje i bezdrátové nabíjení.

Novinky mají jeden hlavní nedostatek – nepodporují služby Googlu, tedy alespoň napřímo. V Huawei Mobile Services (HMS) chybí Google Play obchod, nestáhnete známé aplikace, chybí tak například Whatsapp, Fotky Goole apod. Obchod App Gallery obsahuje jen pár aplikací, s nimiž moc toho zatím nenaděláme. Kontakty lze do mobilu dostat z Gmailu, ke službám Googlu nebo třeba Facebooku pak využít internetový prohlížeč. Nic pohodlného a intuitivního to není.

Reklama