Nový konektor pro Apple iPhone 5 potřebuje drahé adaptéry

Reklama

Jak se kolegům z The Verge podařilo zjistit, Apple v následujících měsících zajistí pro uživatele nového iPhonu 5 adaptéry, aby mohli telefony spojit třeba s TV. Nový konektor Lightning tropí pěknou neplechu.

S uvedením nového iPhonu 5 bylo jasné, že tenký konektor je jedním z mnoha zklamání. Nejenže se nejedná o rozšířený microUSB, ale novinka bez příslušných adaptérů nebude spolupracovat s hromadou dosavadního Apple příslušenství. Koupě adaptéru z tenčího konektoru Lightning na 30pinový Thunderbolt široký tak bude nutností a to stojí oficiální produkt Applu 29 dolarů. Takových konektorů si asi lidé koupí několik, aby nemuseli adaptéry přenášet mezi autem s dobíječkou, domácí, pracovní dobíjecím dockem, repráčky apod. Pokud je potřeba adaptér s 20cm kabelem, tak stojí 39 dolarů!

Co se bude prodávat za adaptéry?

  • Lightning konektor – USB konektor – 19 dolarů
  • Adaptér 30pinový Thunderbolt – Lightning konektor – 29 dolarů
  • Adaptér 30pinový Thunderbolt – 20 cm kabelu – Lightning konektor – 39 dolarů

Adaptér nepodporuje video výstup, audio ale ano. A tak Apple přispěchal s vyjádřením, že adaptéry na vedení signálu VGA a HDMI budou v nadcházejících měsících v obchodech. Apple možná chce lidi nalákat na bezdrátové sdílení dat prostřednictvím systému AirPlay.

Zdroj: The Verge 

Reklama