Nový tarif: Volání v Česku i Evropě za korunu

Reklama

Od června si v Česku můžete pořídit skvělý tarif. Za 200 Kč obsahuje 100 volných minut, za každou další zaplatíte symbolickou 1 Kč. Tarif nabízí operátor U:fon.

Nejprve si shrňme vlastnosti nového tarifu Volání za korunu. Za měsíční paušál 200 Kč obdržíte od operátora 100 volných minut, které můžete provolat do všech ostatních mobilních a pevných sítí v Česku a také pro volání do pevných sítí kdekoliv v Evropě. Za volání do vlastní sítě U:fon (od začátku), jakožto i volání do ostatních českých i evropských sítí po vyčerpání volných minut, zaplatíte 1 Kč/min při účtování 60+30 (po první minutě po půlminutách). Odeslání textové zprávy stojí 1,50 Kč.

Volné minuty i následná korunová sazba se vztahují na následující země: Dánsko, Finsko, Francie, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, USA, Andora, Belgie, Estonsko, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Vatikán, Lucembursko, Monako, Velká Británie.

Tento tarif je samozřejmě skvělý, je škoda, že podobné ceny nenabízejí v Česku všichni operátoři. Vidím tam ale hned tři háčky, které nemusí být patrné na první pohled.

Háček první: U:fon není GSM/3G operátor, provozuje svou síť na nestandardní technologii CDMA. S tím se pojí fakt, že nemůžete použít jakýkoli mobil, který by se vám třeba líbil, ale musíte vybírat z několika málo telefonů z nabídky U:fona, které rozhodně nepatří k těm nejlépe vybaveným.

Háček druhý: S tím souvisí fakt, že nemůžete cestovat do zahraničí. Nikde jinde se totiž s podobnou sítí nesetkáte, takže vám mobil nebude fungovat.

Háček třetí: Ani české pokrytí nepatří k nejlepším. U:fon sice pokrývá podstatnou většinu populace, přesto se v jeho síti vyskytuje spousta bílých míst. Doporučuji dobře ověřit, zda má signál v místech, kde se se svým mobilem hodláte nejčastěji pohybovat.

Nicméně opakuji, volání za korunu by bylo skvělé, i kdyby bylo jen po Česku.

Reklama