Nubia – nová značka mobilů. Stojí za ní ZTE

Reklama

Již od nového roku si budete moci v Česku koupit telefony a tablety s novou značkou Nubia. Označuje sice nilský region v severní Africe, mnoha lidem ale evokuje spíše značku českého opalovacího oleje. V každém případě za touto značkou stojí známý výrobce ZTE.

ZTE je aktuálně v počtu prodaných telefonů světovou čtyřkou. Nyní rozjíždí další značku Nubia, kterou vyhradil pro nejvybavenější mobily a tablety s propracovaným designem. Značka ZTE bude nadále vyhrazena pouze přístrojům střední a nižší třídy.

Jako první mobil s novou značkou se na trhu objeví Nubia Z5, která nabídne čtyřjádrový procesor, vysoké rozlišení pětipalcového displeje a chybět nebude ani 13Mpx fotoaparát. Design mobilu Nubia Z5 vychází z italské designerské školy, setkáme se s černou, bílou a červenou variantou.

K čemu nová značka?

Samotné ZTE v tiskové zprávě naznačuje, že se chce etablovat mezi výrobci kvalitního zboží. Z toho trochu vyplývá, že lidé vnímají ZTE jako „tu čínskou firmu, která vyrábí levné modemy“. Do jisté míry je to určitě pravda, také proto, že se ZTE snaží hodně bojovat cenou a na rozdíl třeba od HTC neuvedla (aspoň v Česku) žádný vyloženě top model.

Na druhou stranu je třeba připomenout nedávnou kauzu s americkým Kongresem, který varoval před obchodování se ZTE z důvodu možné špionáže, porušování autorských práv apod. To příliš neprospělo image čínského výrobce a představení nové značky je proto vcelku logickým krokem.

Reklama