O jarní novinky Applu je zájem, říká iWant

Reklama

Během březnové Keynote odprezentovala společnost Apple první letošní produktové novinky. Vedle úplně nového stolního počítače Apple Mac Studio s unikátním čipem M1 Ultra reprezentuje nové modely také třetí generace iPhone SE.

iWant Apple Premium Reseller vnímá zájem také u firemních zákazníků, kde je po modelech SE tradičně značná sháňka. Zákazníci mohou objednávat nové barevné varianty pro iPhone 13 a vyšší výkon u nové generace iPad Air.

Prodej první várky letošních novinek Applu odstartoval 18. března. Hlavní hvězdou je nový model iPhonu, vlajkového produktu společnosti. V pořadí 3. generace varianty SE dostala nejnovější čip A15 Bionic, delší životnost baterie a vylepšený fotoaparát s fotografickými režimy představenými s loňskou řadou iPhone 13.

„Příznivější parametry z modelu iPhone SE dělají atraktivní produkt např. pro segment B2B. Na prodejních statistikách vidíme, že tento model nabízejí zaměstnancům stále častěji jako benefit. Model se firmám nabízí nejvýhodnější kombinaci výkonu a dostupnosti,“ říká Miloslav Winter, Apple Product Manager divize iWant. V tuto chvíli jsou 64GB varianty mezi zákazníky nejoblíbenější a tvoří 65 % předobjednávek. Nejžádanější barva je stále temně inkoustová, která dělá víc jak 50 %.

Navyšování výkonu je ostatně to, co charakterizuje i zbytek představených novinek. Také nový iPad Air totiž dostal po vzoru vyšší řady iPad Pro nyní výkonnější čip M1, a oproti předchozímu čipu A14 Bionic tedy získal o 60 % výkonu navíc. Nabízí rychlé 8jádrové CPU a 8jádrový grafický čip, takže si nový iPad snadněji poradí i s náročnějšími aplikacemi a projekty.

Winter proto věří, že novinka by mohla být vhodná např. pro podnikatele: „V kombinaci s klávesnicí je to velmi kompaktní stroj, který zvládne zpracovat i větší zátěž. Je tedy skvělý pro ty, kdo pracují vzdáleně, v terénu, nebo pro menší podnikatele, provozovny a kreativce s řadou rozpracovaných projektů najednou.“ Nejlevnější 64GB varianta tvoří téměř 45 % objednávek. Nejoblíbenější je potom vesmírně šedá barva s 50% podílem.

Apple v poslední době u svých telefonů a dalších zařízení sází více také na barevné konfigurace. Na březnové prezentaci tak představil loňský modely iPhone 13 v nové zelené barvě a model Pro ve variantě „alpsky zelená“.

Reklama