O2 a GE umí nahrát do mobilu až tři platební karty

Reklama

Zákazníci operátora O2 a banky GE Money Bank, kteří používají NFC placení v mobilu, mají nyní možnost mít v jednom mobilním telefonu uloženy až tři karty, které tam navíc operátor snadno nahraje prostřednictvím vlastní sítě (Over the Air).

Abyste mohli platit mobilem, musíte být zákazníky O2 a banky GE Money Bank. K tomu je potřeba mít jeden z certifikovaných telefonů; aktuálně jsou podporovány dva modely Sony (Xperia Z a Xperia SP) a šesti mobilů Samsung (Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini).

Do telefonů Samsung můžete nahrát platební karty prostřednictvím mobilní sítě, u modelů značky Sony bude tato funkce dostupná v nejbližší době. Přitom úplně stačí, abyste si v prodejně O2 vyměnili svou stávající SIM kartu za novou verzi podporující NFC platby. Pak podepíšete v bance příslušné smlouvy a do druhého dne vám do mobilu dorazí všechny potřebné údaje k bezdrátové platební kartě.

O2_NFC_3karty_1

I když jsou NFC Karty v mobilu platebním nástrojem budoucnosti, chování klientů výrazně mění už teď. Zákazníci s bezkontaktními kartami a kartami v mobilu postupně upouštějí od využívání hotovosti a kartami platí stále častěji také drobné částky. Zatímco průměrná výše platby klientů, kteří využívají klasické kontaktní debetní karty, v současnosti dosahuje 752 Kč, zákazníci s NFC kartou v mobilu využívají bezhotovostní platby stále častěji také u menších nákupů. Průměrná výše jedné debetní NFC platby mobilem činí 298 Kč.

O2_NFC_3karty_2

To v praxi znamená, že kdo má kartu v mobilu, mnohem častěji platí malé částky, každodenní náklady, zatímco martyrium s použitím klasické platební karty jsme ochotni podstoupit jen v případě, že je částka o mnoho vyšší.

Reklama