O2 a GEMB spouštějí NFC platby

Reklama

Telefónica O2 spolu s GE Money Bank společně spouští první veřejně dostupné NFC platby v Česku. Zatím fungují jen ve třech mobilních telefonech, platit ale můžete na všech místech s bezkontaktními platebními terminály. O mobilní kartu požádejte ve své bance.

Kdokoliv, kdo je současně klientem O2 a GE Money Bank, může v libovolné pobočce zmíněné banky požádat o tzv. Kartu v mobilu. Musí mít ale telefon podporující NFC, který je navíc na seznamu certifikovaných zařízení. V současné době je tak omezen výhradně na modely Samsung Galaxy Note II, S III a Ace 2.

NFC_karta_v_mobilu_1

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadává PIN do platebního terminálu, jak je dnes již zvyklý. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci v telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou debetní i kreditní karty.

NFC_karta_v_mobilu_2

Jinými slovy váš mobil plně nahradí vaši bezkontaktní platební kartu. Můžete s ním zaplatit na stejných místech (všude, kde mají bezkontaktní terminály), postup při placení je naprosto stejný, jen místo kartou máváte nad terminálem mobilním telefonem. Škoda, že je tato služba zatím omezena jen na klienty jedné banky, jednoho operátora a majitele nevelkého počtu telefonů.

Reklama