O2 a MasterCard uvádějí novinky v NFC placení

Reklama

Telefónica O2 připravila spolu s MasterCard mobilní platební terminál, který umožní (nejen) bezkontaktní placení například na tržišti. MasterCard při té příležitosti provedl výzkum, jak moc lidé o bezkontaktní platby stojí.

Mobilní terminál mPO2S je malá krabička umožňující platbu bezkontaktní technologií NFC, ale také „zastaralejším“ čipem či magnetickým proužkem. Pokud si vzpomenete na své zážitky s placením kartou, určitě víte, že terminál potřebuje ke své činnosti nějakou pokladnu. Její funkci plní libovolný chytrý telefon či tablet s Androidem nebo iOS.

Obchodník tedy nejprve zadá do mobilního zařízení částku, ta je poté přes bluetooth přenesena do platebního terminálu. Zákazník jeho prostřednictvím zaplatí tak, jak je zvyklý, obchodník poté dostane do svého telefonu potvrzení úspěšné (či informaci o neúspěšné) platební transakce. To může následně přeposlat zákazníkovi formou e-mailu nebo SMS. O zúčtování transakcí se stará ČSOB.

O2_NFC_terminal

Podle průzkumu, který si nechala zpracovat firma MasterCard, má 62 % Čechů zájem platit mobilem stejně jako platební kartou. MasterCard přitom nabízí hned tři způsoby mobilního placení. Telefony, které mají patřičné bankovní certifikáty, je umožněno platit rovnou přes NFC. Další zařízení mohou být proměněna na NFC platební nástroj prostřednictvím speciální NFC nálepky. Do třetice je to pak platební aplikace MasterCard Mobile.

Reklama