O2 bude dodávat telefony pro zdravotně postižené

Reklama

Rada ČTÚ rozhodla uložit O2 v rámci takzvané univerzální služby, aby poskytovalo speciální zařízení pro zdravotně postižené.

Takzvaná univerzální služba je opatření, kterým se stát pokouší zajistit přístupnost služeb pro všechny bez ohledu na to, že bydlí v nevhodné (tj. pro operátory nelukrativní) lokalitě, nepatří mezi bohaté a třeba je trápí nějaký zdravotní problém. Na provoz univerzální služby přispívají všichni operátoři, ČTÚ pak kontroluje prokazatelné náklady jednoho z nich, kdo vyhrál výběrové řízení na její provozování.

V Česku provozuje univerzální službu dlouhodobě O2. Mezi dílčí služby patří například provozování telefonních automatů v malých obcích, kde není dostatečné pokrytí mobilním signálem aspoň dvou operátorů, a kde by se jinak provozování ztrátových telefonních budek operátorovi nevyplatilo.

Nyní ČTÚ jedná o poskytování speciálních koncových zařízení pro zdravotně postižené. I v tomto případě se do výběrového řízení vyhlásilo pouze O2 a ČTÚ se proto rozhodl mu tuto povinnost uložit.

Reklama