O2 bude učit lidi, jak používat chytrý mobil

Reklama

O2 spouští vedle kampaně Chytrá síť také kampaň Chytrý život. Prostřednictvím webu, videí nebo venkovní reklamy zákazníkům ukáže, k čemu všemu jim může být dobrý chytrý telefon. O2 Guru pak v prodejnách pomohou nainstalovat příslušné aplikace.

Počet smartphonů mezi lidmi roste. Jak by taky ne, když operátoři v podstatě už neprodávají nic jiného. Většině lidí je ale úplně jedno, co všechno jejich telefon umí, prostě na něm i nadále používají volání, zprávy a budík. To samozřejmě nedělá žádnou radost operátorům, kteří si od rozšíření smartphonů slibovali nárůst datových přenosů.

Všichni operátoři tedy do svých prodejen nasadili specialisty, kteří se pokouší zákazníkům vysvětlit, k čemu je takový smartphone vlastně dobrý. Do tarifů zařadili povinné datové balíčky v naději, že si lidé mobilní přístup na internet aspoň vyzkouší, když už za to musí platit. Ale pořád je to málo.

O2_chytry_zivot

O2 tedy přichází s novou kampaní Chytrý život. Vybralo dvě stovky aplikací, řadu z nich zdarma, rozdělilo je do několika kategorií (např. pro sportovce, gurmány nebo cestovatele) a nyní je bude všemi kanály doporučovat. Tipy na užitečné aplikace najdete na webové stránce www.chytryzivot.cz, na YouTube videích, ale také na venkovních reklamních plochách, jež jsou umístěné například na zastávkách MHD. Tipy se objeví také v televizní reklamě a v tisku.

Na zmíněných stránkách si můžete vybrané aplikace vložit do tzv. Chytré síťovky a pak je zdarma stáhnout najednou. Stránky Chytryzivot.cz jsou totiž vyjmuty z limitu FUP. Pokud vás zaujme tip na tištěné či venkovní reklamě, stačí sejmout QR kód a mobil vybranou aplikaci stáhne. V případě problémů jednoduše navštivte prodejnu a požádejte o pomoc nejbližšího O2 Guru.

Reklama