O2 finančně podpoří mládežnické projekty

Reklama

Již potřetí vypisuje Nadace O2 program Thing Big určený mladým lidem ve věku 13 až 26 let, kteří chtějí změnit svět kolem sebe a chybí jim k tomu nějaké peníze. O2 má k rozdělení 8,5 milionu korun.

Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti rozdělí mezi 170 nejzajímavějších a nejužitečnějších projektů z celé České republiky částku 8,5 milionu korun. Na jeden projekt je možno získat až 70 tisíc korun. Své projekty mohou mladí lidé přihlašovat na webovém portálu www.o2thinkbig.cz do 27. června.

Projekty následně posoudí nezávislé regionální komise složené z odborníků z neziskového sektoru, zástupců médií, zaměstnanců Telefónica a také z mladých lidí, kteří již projekty realizovali. Za uplynulý rok bylo úspěšně dokončeno již téměř sto projektů.

Mladí lidé, kteří se svými projekty uspějí, absolvují víkendový vzdělávací seminář s lektory Prázdninové školy Lipnice a odborníky ze společnosti Telefónica. Vzdělávání je zaměřené na rozvoj dovedností důležitých pro úspěšnou realizaci projektů. Podpoření mladí lidé navíc získají k ruce mentora z řad zaměstnanců společnosti Telefónica na celou dobu realizace projektu. Kromě finančního příspěvku získávají také tarif O2 COOL zdarma na 2 roky a internet v mobilu na 6 měsíců.

Reklama