O2 hlásí rekordní datový provoz v průběhu hokeje

Reklama

Operátor O2 zaznamenal ve své síti během utkání o nejcennější medaili špičku datového přenosu – ten se ve 22:40 zastavil těsně před magickou hranicí 3 Tb/s. Špičky dosáhl datový přenos O2 ve třetí třetině nedělního zápasu českého národního týmu o zlatou medaili, kdy diváci sledovali zápas jak v rámci internetového vysílání České televize, které O2 již tradičně zajišťovalo, tak i prostřednictvím samotné O2 TV prostřednictvím samotné O2 TV.

Jak obrovský zájem nedělní hokejový zápas vyvolal, dokládá i srovnání s odpoledními zápasy fotbalové ligy, kdy se souběžně utkala Slavia Praha s Mladou Boleslaví, Sparta Praha s Viktorií Plzeň a Baník Ostrava s 1. FC Slovácko. I tyto zápasy jde v grafu najít. Ačkoli to byly finálové zápasy FORTUNA:LIGY a běžne by se dalo říci, že byly divácky velmi vyhledávané, z pohledu provozu byl zájem ve srovnání s večerním hokejem sotva poloviční.

Na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 se O2 připravovalo dopředu. „Plynulost a stabilitu sítě zajišťovalo a řešilo několik desítek lidí z nejrůznějších týmů. Že padne rekord bylo jasné i z toho, že už ve čtvrtek při utkání českého týmu s Kanadou zaznamenalo O2 provoz přes 2 Tb/s. I přes extrémní zájem byla síť O2 po celý šampionát stabilní a diváci si tak mohli vychutnat každý gól i nájezd na bránu bez sebemenšího zakolísání a v té nejvyšší kvalitě,“ říká projektová manažerka v O2 Jana Pragerová a doplňuje, že O2 pravidelně navyšuje při exponovaných událostech své linky jak v páteřní síti, tak směrem k peeringovým partnerům, a to včetně největšího NIX.CZ. Jen tímto internetovým uzlem proteklo během finálového zápasu 1,2 Tb/s.

Reklama