O2 kombinuje roaming s pojištěním

Reklama

O2 přichází s velmi zajímavou kombinací roamingu s automaticky aktivovaným cestovním pojištěním, které se bude účtovat v rámci měsíční faktury. Bohužel se ale netýká regulovaného „eurotarifu“.

V rámci regulace Evropské unie nabízí i O2 regulovaný tarif, který se jmenuje O2 Svět Basic. V jeho rámci voláte za své domácí sazby (včetně volných minut) s příplatkem 1,65 Kč/min odchozího hovoru, 0,35 Kč/min příchozího hovoru a 1,60 Kč/SMS. Na tento tarif má nárok každý zákazník a vyplatí se zejména pokud se pohybujete hlavně v hranicích Evropské unie.

O2_roaming

K tomu ale nabízí také tarif Volání bez hranic, u kterého voláte za 3,50 Kč/min odchozího hovoru a 0,35 Kč/min příchozího hovoru. Aby operátor na tento tarif nalákal zákazníky, přichází s nabídkou automaticky aktivovaného cestovního pojištění. Jak to funguje?

Vyjedete, a máte ho tam!

Operátor vám aktivuje cestovní pojištění, které pokryje obvyklá rizika spojená s cestováním – např. léčebné výlohy s plněním až pět milionů korun, úrazové pojištění, ztrátu zavazadel nebo odpovědnost za škodu. Přesné podmínky zatím ještě nebyly zveřejněny.

Hlavní inovací je automatická aktivace v okamžiku, kdy vyjedete za hranice. Jakmile se váš telefon přihlásí do roamingové sítě, aktivuje vám O2 cestovní pojištění. Jakmile se zase přihlásíte v české O2 síti, pojištění vám skončí. Cenu za pojištění pak najdete na měsíčním vyúčtování. Nemusíte se o nic starat, na nic myslet, nic plánovat dopředu.

Letos o prázdninách navíc bude pojištění k roamingu zdarma. Oba roamingové tarify bude možno aktivovat od konce dubna, od stejného termínu bude pravděpodobně fungovat i zmíněné cestovní pojištění. Svůj zájem o cestovní pojištění budou moci zákazníci zaregistrovat na webu www.o2.cz/cestovani. Jako první se tak dozví všechny detailní podmínky.

Reklama