Na trhu virtuálních operátorů dochází k další velké změně. Po Viral mobilu, který zkrachoval, končí i Gorila Mobil. Ten ale nemizí z povrchu zemského úplně, jeho majitelům se podařilo uzavřít smlouvu o prodeji s O2.
Gorila mobile je extrémně mladý virtuál, za tři měsíce ale zvládl distribuovat 50 tisíc SIM karet. Stojí za ním čtveřice zakladatelů – Lukáš Janoušek, Roman Nováček, Pavel Turek a Petr Staněk – se silným investorem v podobě Unimex Group v zádech.
Gorila Mobil je virtuální operátor typu „branded reseller“. To znamená, že zákazníci již nyní mají uzavřenu smlouvu se společností O2 Czech Republic – stávající smluvní podmínky pro ně tak zůstávají v platnosti. Zákazníci budou dále využívat kanály zákaznické péče, na které jsou zvyklí.