O2 má nový roamingový tarif Volání bez hranic

Reklama

S blížící se dovolenou se objevují nové roamingové tarify. S Voláním bez hranic od O2 můžete volat z celého světa za 3,90 Kč/min. Novinky se objevily i v roamingových datových balíčcích.
Nový roamingový tarif Volání bez hranic bude v nabídce O2 od 2. července. Aktivovat si ho mohou všichni zákazníci s měsíčním paušálem odesláním SMS s textem VBH na číslo 999 111. Dále se dá tarif jednoduše objednat na prodejně nebo přes webový portál Moje O2.

A v čem je Volání bez hranic tak skvělé? Nabízí jednotnou sazbu 3,90 Kč, která platí jak na odchozí, tak na příchozí hovory i textové zprávy. V rámci Evropské unie, Chorvatska, Švýcarska, Norska, Islandu a Lichtenštejnska je to cena konečná.

Při cestách mimo Evropskou unii se k roamingové sazbě připlácí při každém hovoru tzv. sestavovací poplatek, jehož výše se odvíjí od oblasti, kde zákazník cestuje. Ve zbytku Evropy činí tento poplatek 50 Kč, v ostatních zemích světa pak 80 Kč. Poplatek je jednorázový, projeví se jednou při každém příchozím nebo odchozím hovoru.

Evropa za 2 Kč, svět za 4

O2 dále nabídne dva druhy datových balíčků, jednorázové a opakované. Pokud jezdíte na dovolenou dvakrát třikrát do roka, rozhodně sáhněte spíše po těch jednorázových. Aktivujete si je přes SMS a dostanete určitý balík dat, který můžete vyčerpat. Jakmile vám data dojdou, dokoupíte si další balíček, případně vydržíte domů.

U opakovaných přitom platíte za balíček pravidelný měsíční paušál. Pokud cestujete často (minimálně každý měsíc, raději ale víckrát do měsíce), může se vám to vyplatit. Pozor, za megabajt ceny jsou ale u obou druhů balíčků stejné.

Ceny se liší podle toho, jestli chcete data využívat v Evropě (pak platíte 2 Kč/MB) nebo v mimoevropských zemích (pak vás balíček vyjde na 4 Kč/MB). Cena konkrétního balíčku se pak liší podle toho, kolik megabajtů obsahuje.

Pro Evropu jsou k dispozici jednorázové balíčky Internet Evropa S (25 MB za 50 Kč), Internet Evropa M (150 MB za 300 Kč) a Internet Evropa L (250 MB za 500 Kč) a opakované balíčky Internet Evropa 50 MB (100 Kč), Internet Evropa 250 MB (500 Kč), Internet Evropa 500 MB (1 000 Kč) a Internet Evropa 1 GB (2 000 Kč).

Mimoevropští cestovatelé si mohou vybrat z jednorázových balíčků Internet Svět S (25 MB za 100 Kč), Internet Svět M (150 MB za 600 Kč) a Internet Svět L (250 MB za 1 000 Kč) a opakované balíčky Internet Svět 50 MB (200 Kč), Internet Svět 250 MB (1 000 Kč), Internet Svět 500 MB (2 000 Kč) a Internet Svět 1 GB (4 000 Kč).

Komentář Mobinfo.cz

Nejčastěji asi jezdíme do Evropy, takže nebudeme uvažovat výjimečné využití sestavovacích poplatků. Volání za 3,90 Kč/min je doslova a do písmene bomba. Volání v cizině se konečně dostává na normální úroveň; jen málokdo nyní bude přemýšlet, jestli se má omezovat, nebo může volat stejně jako doma. Ostatně, pro zákazníky s nejnižšími tarify bude volání z ciziny levnější, než kdyby se zrovna nacházeli v České republice.

Snad ještě větší pochvalu si O2 zaslouží za roamingové datové balíčky. Zaplatit 2 Kč za megabajt mi vůbec nevadí. Při cestě na dovolenou si prostě koupím nejnižší balíček a v případě, že mi v průběhu dovolené dorazí informační SMS o blížícím se vyčerpání, objednám si ho ještě jednou. Nemusím se bát, že bych byl bit na ceně, ani u vyšších balíčků není cena za megabajt vyšší.

Z negativních vlastností musím zmínit standardní problém všech balíčků. Uvedená průměrná cena platí jen v případě, že balíček vyčerpáte naprosto celý. Pokud si aktivujete např. 100 MB balíček a přitom vyčerpáte jen 10 MB (protože v hotelu je bezplatné Wi-Fi), vyjde vás 1 MB na 20 Kč. Pozor na to.

Reklama